Mrongoville

Mrągowo to nie tylko piknik country, na którym możemy zobaczyć i usłyszeć plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wybierając się na mazury, szczególnie z dziećmi, powinieneś także odwiedzić miasteczko westernowe mrongoville. Dziki zachód na wyciągnięcie ręki…

Mrongoville czyli western na mazurach

Trzeba przyznać, że twórców mrongoville cechowała niemała wyobraźnia, ponieważ stworzyli dziki zachód w samym środku Pojezierza Mazurskiego.

Mrongoville to nie lada gratka dla najmłodszych turystów, ale także odnajdą się tu dorośli, lub całe rodziny, które chcą przeżyć przygodę w klimacie westernowym.

Western City Mrongoville swoim wyglądem przypomina typowe miasteczko westernowe z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX wieku.

Główne atrakcje Mrongoville

W Mrongoville możesz zobaczyć wiele obiektów, które nawiązują do XIX-wiecznej teksańskiej architektury. Na ponad 10 ha terenie znajdują się m.in takie obiekty jak:

 • budynek miejskiego ratusza,
 • posterunek szeryfa i więzienie,
 • saloon i bar meksykański,
 • dworzec, torowisko i zabytkową lokomotywę,
 • domki traperów, stajnia,
 • strzelnica i parking na ponad 200 samochodów.
 • Rancho farmera
 • i wiele innych form atrakcji dla dzieci.

Rancho farmera

Rancho Farmera dla wielu wycieczkowiczów może okazać się nie lada wyzwaniem. Jest to miejsce, gdzie możesz nauczyć się jazdy konnej oraz przejechać się bryczką. Dodatkowo czeka Cię szereg konkursów, które oczywiście swoją tematyką odwołują się do czasów country.

Wizyta w Wiosce indiańskiej

Na terenie mazurskiego dzikiego zachodu można zapoznać się także ze zwyczajami, które panowały przed laty w kulturze indiańskiej. Dlatego w wiosce indiańskiej będziesz mógł między innymi:

 • Nauczyć się strzelania z łuku
 • Potrenować rzuty nożami i włócznią do tarczy
 • Podziwiać wyroby indiańskie

Konkursy i zabawy w western city mrongoville

W Mrongoville codziennie organizowane są liczne konkursy, zawody i szkolenia, czy scenki rodzajowe, dzięki którym dzieci mogą zmierzyć się z poszukiwaniem złota oraz nauczyć się strzelać z łuku. Do kowbojskich konkurencji na mazurskim western city zalicza się także rzut podkową, przeciąganie liny oraz baty meksykańskie

Miasteczko westernowe mrongoville oferuje też zabawę w kowbojów i Indian. Dużym powodzeniem wycieczek cieszy się pojedynek rewolwerowców oraz widowiskowy napad na bank.

Latem w Mrongoville kilka razy w ciągu dnia odbywają się pokazy artystyczne. Na specjalne zamówienie przygotowywane są również programy edukacyjne, na których m.in. poznasz taniec country. Za cel możesz postawić sobie zapamiętanie kilku kroków, które na pierwszy rzut oka wydają się łatwe, lecz w praktyce są trudne do odwzorowania.

Z kolei na najodważniejszych śmiałków czeka rodeo na mechanicznym byku. Chcąc z niego nie spaść naprawdę musisz wykazać się nie lada zręcznością oraz siłą.

Miasteczko westernowe mrongoville dla każdej grupy wiekowej

Na terenie Mrongoville można znaleźć też szereg atrakcji dla najmłodszych dzieci, do których należy duży plac zabaw, z dmuchańcem i huśtawkami oraz gry zręcznościowe.

Mało tego warto skorzystać z mini zoo, gdzie oferowane są przejażdżki na kucykach.

Na terenie miasteczka znajduje się sklepik z pamiątkami, gdzie dziecko może wydrukować list gończy, który oczywiście powstał na zlecenie szeryfa najniebezpieczniejszej dzielnicy dzikiego zachodu

Mexico bar – posmakuj dzikiego zachodu

Kiedy miasteczko westernowe mrongoville zostanie przez Ciebie w pełni zwiedzone, a na mazurskim dzikim zachodzie wszelkie wyzwania i przygody wywołają niemałe zmęczenie, najwyższy czas, abyś cały teren poznał od kuchni, w dosłownym słowa tego znaczeniu.

Otóż W Saloonie i Mexico Barze można posmakować dań typowych dla kuchni Dzikiego Zachodu oraz kowbojskich trunków.

Mrongoville, jak dojechać?

Miasteczko westernowe Mrongoville zlokalizowane jest niedaleko rzeki Dajny słynącej ze spływów kajakowych. Aby dojechać do Mrongoville należy kierować się na Giżycko i z lewej strony drogi szukać drogowskazu umieszczonego niedaleko parkingu.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz