Park Miejski w Reszlu

To co przyciąga do Reszla to z pewnością Zamek Krzyżacki, staromiejski układ ulic i kamienic oraz zabytkowy kościół. W „cieniu” tych atrakcji znajdziemy jednak coś więcej, a konkretnie Park Miejski w Reszlu. Dlaczego jest wart zobaczenia? O tym w naszym artykule!

Jak dotrzeć do Parku Miejskiego w Reszlu?

Będąc pod zamkiem, park jest na wyciągnięcie ręki, ponieważ już spod zamkowych murów można dojrzeć korony drzewostanu parkowego. Jednak strome zbocza utrudniają, a nawet wręcz uniemożliwiają zejście do niego.

Mimo tego, że Park Miejski znajduje się tuż obok starówki Reszla (w południowej części miasta), to wejścia musimy nieco poszukać. Pierwsze wejście znajduje się od strony ulicy Podmiejskiej, jednak zanim do niego dotrzemy, musimy przespacerować się kilkaset metrów.

Drugie zejście, bardzo malownicze, to długa alejka z licznymi stopniami znajdująca się przy cmentarzu parafialnym. Trzecia to zejście obok restauracji Kasztan zaraz przy gotyckich mostach.

Park Miejski w Reszlu

Opis – Park Miejski w Reszlu

W parku miejskim prócz typowego parkowego krajobrazu można spotkać fragmenty przypominające las. W zasadzie jest to największą jego zaletą. Połączono tutaj miejskość parku z dzikim lasem. Drzewa leżą obalone nad wartką rzeką. Na stromych zboczach polodowcowego wąwozu, w jakim znajduje się park, zobaczymy głazy, czy typową leśną roślinność i drzewa. Ba! Można tu spotkać nawet roślinność bagienno-szuwarową. Drzewostan to obszar z licznymi gatunkami wiązu, drzewami iglastymi i liściastymi.

Całość znajduje się w dolinie (zwaną Zieloną Doliną) rzeki Sajny. Park Miejski w Reszlu otacza stare miasto od południa i oddzielony jest od niego dawnymi murami obronnymi.

Park Miejski w Reszlu

Atrakcje – Park Miejski w Reszlu

Park Miejski w Reszlu to piękna strefa zieleni zwana „Zieloną Doliną” z licznymi okazami drzew iglastych. Znajduje się tu trasa ekologiczno-edukacyjna, amfiteatr, liczne ławki, plac zabaw, w pobliżu rzeki znajduje się strefa gry w szachy. Na placu zabaw znajdziemy huśtawki, ślizgawki i inne atrakcje dla najmłodszych.

Największą jego atrakcją są jednak Mosty Gotyckie w Reszlu.

Sprawdź także nasz artykuł o innych atrakcjach Reszla.

Park Miejski w Reszlu
Amfiteatr – Park Miejski w Reszlu
Most Wysoki – Park Miejski w Reszlu
Ścieżka wzdłuż rzeki – Park Miejski w Reszlu
Miejski park położony jest w dolinie – Park Miejski w Reszlu
Obiekt leży nieopodal zamku – Park Miejski w Reszlu
Most niski – Park Miejski w Reszlu
Rzeka Sajna
Liczne mosty – Park Miejski w Reszlu
Rzeka Sajna
Naturalny krajobraz – Park Miejski w Reszlu
Wyjście z parku – Park Miejski w Reszlu
Głaz – Park Miejski w Reszlu
WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz