Ścieżka edukacyjna wokół stawu w Pieckach

Ścieżka edukacyjna wokół stawu w Pieckach to połączenie aktywnego wypoczynku, przebywania wśród natury oraz dawki wiedzy dla całej rodziny. Trasa spacerowa nie należy do trudnych, więc z wyprawy zadowoleni będą również najmłodsi.

Przebieg ścieżki

Ścieżka wokół stawu w Pieckach to świetne miejsce na spacery i obserwacje ornitologiczne. Długość ścieżki to ponad 2 km zaś kładki drewniane są zbudowane na długości około 1 km. Pozostała część, to uporządkowane ścieżki ziemne.

Na trasie ścieżki znajdują się wiaty drewniane, w których można odpocząć, obserwując ptaki lub przeczekać ewentualny deszcz. Na drodze umieszczono również tablice informacyjne, z których dowiesz się między innymi jakie gatunki ptaków zamieszkują okoliczne tereny.

Staw w Pieckach

Ścieżka wytyczona jest wokół stawu o powierzchni 50 ha. Na stawie znajdują się wyspy, jedna stworzona przez człowieka w ramach projektu ochrony miejsc lęgowych rybitwy. Właśnie te ptaki można obserwować z ustawionych na trasie wiat. Oprócz rybitw, spotkać można mewy, kaczki, perkozy, łabędzie, derkacze i inne. W okolicy spostrzec można także orła bielika oraz rybołowy.

Ścieżka edukacyjna wokół stawu w Pieckach – galeria

Lokalizacja ścieżki edukacyjnej Piecki

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz