Spacer z alpakami na Mazurach

Urocze, puchate, ciekawskie i odrobinę nieśmiałe, alpaki od lat podbijają ludzkie serca. Udowodniono, że przebywanie w ich towarzystwie działa terapeutycznie. Choć alpakoterapia dotyczy zazwyczaj osób z zaburzeniami i lękami, z jej cudownego wpływu na psychikę korzystać może każdy. Przebywanie z alpakami łagodzi stres i napięcia, a ich łagodne usposobienie sprzyja wyciszeniu. Spacer z alpakami na Mazurach ma wiele zalet, polecamy umówić się na spotkanie z tymi futrzastymi stworzeniami.

Spacer z alpakami na Mazurach

Ci puchaci terapeuci pochodzą z Ameryki Południowej, jednak ich popularność w Polsce z roku na rok rośnie. Początkowo hodowane na wełnę, dziś coraz częściej pojawiają się w agroturystykach. Nic dziwnego, dzięki przyjaznej i spokojnej naturze stanowią ciekawą atrakcję dla najmłodszych. Przebywanie w ich towarzystwie ma pozytywny wpływ na dzieci. Zapewnia naturalny kontakt z naturą, uczy delikatnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz działa rozluźniająco. Gdzie na Mazurach spotkasz alpaki?

Gościniec Bocianowo – Slow Life Alpacas

W miejscowości Stręgiel, nieopodal Węgorzewa znajdziesz spore stadko tych uroczych stworzeń. Miłość właścicieli gościńca do alpak widać na pierwszy rzut oka. Zwierzęta są towarzyskie i spokojne. Wizytę w hodowli „Slow Life Alpacas” złóż na miejscu, na pastwisku lub umów się na spacer. Jeśli to dla Ciebie za mało, możesz w agroturystyce zamieszkać i cieszyć się towarzystwem puchatych istot przez cały dzień. Gościniec oferuje miejsca noclegowe wraz z wyżywieniem, wszystko w stylu slow life. Przyjazd do Stręgla jest również okazją do zobaczenia młodych alpak, które w hodowli przychodzą na świat co roku. To niezapomniane doświadczenie, które szczególnie pokochają dzieci.

Adres:
Stręgiel 2
11-600 Węgorzewo

Alpakadabra

Poznać alpacze stado możesz również w niewielkiej miejscowości Pieczonki koło Giżycka. W hodowli Alpakadabra przywita Cię ciekawska gromada, która przyzwyczajona jest do kontaktu z człowiekiem. Oprócz standardowej wizyty możesz wziąć udział w alpakoterapii, zorganizować event, a nawet sesję zdjęciową. Odwiedziny alpak możliwe są po wcześniejszym umówieniu wizyty. Zwierzęta można pogłaskać, nakarmić i zabrać na spacer.

Adres:
Pieczonki 26
11-500 Giżycko

Czy spacer z alpakami na Mazurach jest bezpieczny?

Choć alpaki wyglądają niezwykle uroczo, to nieco nieśmiałe i silne stworzenia. Spacer z nimi jest jednak całkowicie bezpieczny, w pobliżu zawsze znajduje się ich opiekun. Spokojne usposobienie alpak sprawia, że nawet dzieci mogą bezpiecznie z nimi obcować.

Czy alpaki można przytulać i głaskać?

Zwierzęta te z natury są dosyć bojaźliwe i unikają kontaktu z człowiekiem. Jednak odpowiednia socjalizacja od małego sprawia, że alpaki w agroturystykach i hodowlach chętnie spędzają czas z ludźmi. Dzięki temu można je głaskać, karmić i zabrać na spacer na lince.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz