Szlak Fortyfikacji Szczycieńskiej Pozycji Leśnej

Na wyznaczonej leśnej tracie o długości około 5km, można zwiedzić historyczne umocnienia z czasów I oraz II Wojny Światowej a konkretnie z okresu 1901-1944.

Fortyfikacje Szczycieńskiej Pozycji Leśnej stanowiła linię obronną terenu Prus Wschodnich. Infrastruktura była tworzona i rozbudowywana przez ponad 40 lat. Na trasie można zobaczyć różne typy umocnień obronnych. Bunkry i schrony zachowały się w stosunkowo dobrym stanie.

Szlak jest dość dobrze oznakowany. Przy trasie zainstalowano wiele tablic informacyjnych, pozwalających dowiedzieć się więcej o historii tego wyjątkowego miejsca. , a przy bunkrach i innych ciekawostkach historycznych widnieją tablice informacyjne ze szczegółowym opisem danego miejsca. Kilka z nich możecie zobaczyć na załączonych poniżej zdjęciach.

Szlak zaczyna się przy plaży nad Jeziorem Zdróżno w miejscowości Połom koło Spychowa. W tym miejscu można pozostawić samochód a następnie ruszyć pieszo bądź rowerem na okrężną trasę leśną. Wszystkie obiekty są uprzątnięte i przygotowana do zwiedzania.

Lokalizacja

Mapa szlaku fortyfikacji

Galeria zdjęć szlaku fortyfikacji

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz