Gdzie na narty na Mazurach – 5 polecanych miejsc

Jeśli narty nie kojarzą Ci się z Mazurami, musisz sporo nadrobić! Miejsc przygotowanych do zjazdów jest u nas sporo. Mazurskie stoki mają w dodatku sporo do zaoferowania. Naśnieżane, oświetlone stoki, szkółki narciarskie i trasy dla najmłodszych. Gdzie na narty na Mazurach (i Warmii)?

Góra Czterech Wiatrów G4W

Góra Czterech Wiatrów leży na półwyspie o tej samej nazwie, nad jeziorem Czos w Mrągowie. Ma 182,5 m wysokości n.p.m. i jest pod opieką spółki G4W, która stworzyła na niej kompleks sportowy. Zimą funkcjonuje tu stok narciarski. Goście mają do dyspozycji aż pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Ich łączna długość wynosi około 2 km. Wszystkie miejsca zjazdowe odpowiednio oświetlono. W ośrodku skorzystać można z wypożyczalni sprzętu sportowego. A naukę jazdy warto rozpocząć pod okiem instruktorów ze szkółki narciarskiej.

Okoliczny teren zadowoli wielbicieli pięknych widoków. Góra Czterech Wiatrów to również punkt widokowy, z którego roztacza się malownicza panorama jeziora oraz miasta. Po zimowej aktywności zmarznięte dłonie można ogrzać kubkiem gorącej herbaty w restauracji znajdującej się przy stoku. Dostępne są również miejsca noclegowe.

Kurza Góra w Kurzętniku

Ośrodek Narciarski Kurza Góra w Kurzętniku to największa stacja narciarska w województwie i jednocześnie jedno z większych centrów zimowych w Polsce. Choć nie leży na Mazurach, znajduje się w obrębie województwa warmińsko-mazurskiego. Narciarze i snowboardziści cenią sobie to miejsce za dobrze przygotowane stoki.

W ośrodku znajdują się trzy trasy narciarskie różniące się poziomem trudności. Ich łączna długość wynosi 2,3 km, z czego najdłuższa ma 0,9 km. Na trasach spotkać można niewielkie skocznie, bandy oraz muldy. Na najtrudniejszej, czerwonej trasie umieszczono duże step down’y oraz step-up’y. Wszystkie trasy są dobrze oświetlone, utwardzone i naśnieżane. Na szczyt prowadzą trzy wyciągi orczykowe oraz dwa taśmowe.

Jazdy na nartach można uczyć się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w szkółce narciarskiej. Trasa szkoleniowa ma długość 60 m.

W Kurzętniku miejsce dla siebie znajdą również najmłodsi, którym udostępniono zimowy park rozrywki z największą w Polsce fabryką śniegu. Na Polanie Pingwina dzieci mogą stawiać pierwsze kroki na specjalnie przygotowanej dla nich trasie. Dla całych rodzin dostępne jest także kryte lodowisko o powierzchni 800 m z wypożyczalnią łyżew.

Kurza Góra to także największy tor tubingowy w Europie. Oprócz standardowych torów zjazdowych, dla miłośników odrobiny adrenaliny przygotowano zjazd z wyskokiem na poduszkę Airbag. Trasy zjazdowe mają różne nachylenie, ich łączna długość to 2,5 km.

Wiosną 2022 oddano do użytku wieżę widokową oraz ścieżkę spacerową. Na terenie ośrodka znajdziesz otwartą przez cały rok restaurację Kurza Góra, a na stoku dodatkowo funkcjonuje Ski Bar.

Centrum Sportowo – Rekreacyjne Piękna Góra

Miejsce cieszące się popularnością od wielu lat. Stok w Gołdapi stworzono na Gołdapskiej Górze, zwanej Piękną Górą o wysokości 272 m n. p. m, zlokalizowanej we Wzgórzach Szeskich. Zarówno duzi, jak i mali znajdą tutaj trasę dla siebie. Przygotowano bowiem pięć tras o łącznej długości 2 km. Trasy są sztucznie naśnieżane, a cztery z nich oświetlone. Przez cały rok korzystać można z krzesełkowej kolejki linowej o długości 763 m. Pierwszy odcinek zaczyna się u podnóża Gołdapskiej Góry i wiedzie na szczyt. Drugim odcinkiem wjechać można na szczyt pobliskiej góry, Góry Zamkowej. Dostępne są także wyciągi orczykowe. Na miejscu wypożyczyć można sprzęt narciarski, działa również serwis.

Z okolicznych pejzaży skorzystać mogą fani sanek. Gdy warunki na to pozwalają, otwierany jest tor saneczkowy. Dzieci można zabrać także na organizowane w okolicy kuligi. Dodatkowo miłośnicy szaleństw na desce skorzystać mogą z parku snowboardowego.

Piękna Góra cieszy się sławą również wśród narciarzy biegowych. Znany narciarski Bieg Jaćwingów odbywa się właśnie tutaj.

Po aktywności odpocząć można w restauracji oraz kawiarni obrotowej. W zajeździe dostępne są także miejsca noclegowe.

Ośrodek Mazurski Okrągłe

Dwa wyciągi narciarskie (orczykowy i taśmowy), dwie trasy, a dodatkowo wypożyczalnia oraz serwis narciarski – tak kształtuje się narciarska oferta Ośrodka Mazurskiego Okrągłe. Stacja SkiMazury to trzy trasy narciarskie o łącznej długości 1,4 km. Dodatkowo dostępne jest pole szkoleniowe o długości 100 m. Przygotowane trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone oraz ratrakowane. Nowicjusze mogą podszkolić się w szkółce narciarskiej, dostępnej po wcześniejszej rezerwacji. Choć stok otwarty jest do późnego wieczora, na życzenie organizowane są jazdy nocne, po godzinie 23.

Dodatkową atrakcją są zjazdy tubingowe, czyli zjazdy na specjalnych „pontonach” po odpowiednio przygotowanym torze.

Głodni (nie tylko wrażeń) udać się mogą do Pensjonatu Sielanka. Na miejscu skosztujesz dań kuchni regionalnej oraz domowej. W ofercie restauracji znajdują się także zimowe, rozgrzewające herbaty. Przy pensjonacie otwarta jest atrakcja doceniana przez dzieci, czyli zoo safari.

Stok GołębiewSKI w Mikołajkach

Co roku przy Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach otwierany jest naśnieżany Stok GołębiewSKI. Narciarze cieszyć się mogą trasą zjazdową o długości 700 metrów. Stok wyposażono w krzesełkową kolej linową i wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Prawdziwą przygodę można przeżyć tu również na sankach. Przy hotelu funkcjonuje całoroczny tor saneczkowy Alpine Coaster. 520 m zjazdu, 26 sanek wyposażonych w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa i hamulce oraz maksymalna prędkość do 40 km na godzinę – tak prezentuje się ta ciekawa atrakcja, stworzona dla całej rodziny.

Poza nartami i sankami, do użytku udostępniono zjeżdżalnię pontonową. Zimowy park rozrywki otwarty jest dla wszystkich, jednak dla gości hotelowych przysługują rabaty.

Stok sąsiaduje z budynkiem hotelu, w którym można zrelaksować się po wyczerpującej przygodzie z nartami. W hotelu znajdziesz restauracje, kawiarnię, park wodny, a nawet całoroczne lodowisko.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz