Gdzie zorganizować workation na Mazurach?

Co powiesz na długie wakacje, podczas których zwiedzisz najpiękniejsze miasta na Mazurach, wypoczniesz na plaży i zawrzesz nowe przyjaźnie przy wieczornym ognisku? A to wszystko bez korzystania z dni urlopu w pracy? Choć brzmi to, jak marzenie, jest zupełnie możliwe. A to wszystko dzięki idei połączenia pracy zawodowej i wypoczynku w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Gdzie zorganizować Workation na Mazurach?

Workation- co to takiego?

Workation to zbitka wyrazowa angielskich słów “work” (praca) oraz “vacation” (wakacje). Polskim odpowiednikiem tego skrzyżowania mogłyby być “pracowakacje”. Terminem tym określamy sytuację, w której łączymy zdalną pracę zawodową z wypoczynkiem w dowolnym miejscu na świecie. Sytuacja podobna jest do popularnego już w Polsce “home office”, z tą różnicą, że zamiast z domowego biura, wykonujemy swoje zadania z miejsca atrakcyjnego turystycznie. Może być to domek na plaży, wnętrze kampera, a nawet jacht na środku jeziora. Według tej idei jedyne czego potrzebujesz do pracy, to komputer i dostęp do internetu. A po 8 godzinach spędzonych w takim mobilnym biurze, zamykasz laptopa i cieszysz się wakacjami.

Workation na Mazurach — jak się za to zabrać?

Podstawą pracowakacji jest znalezienie balansu pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Cyfrowym urlopowiczem można być wszędzie. Ważne jest jednak stworzenie sobie komfortowych warunków, które pozwolą na skupienie się na wykonywanych zadaniach. Poza dostępem do Internetu musisz zadbać o wygodne miejsce, w końcu będziesz w nim spędzać kilka godzin dziennie. Gdy stworzysz sobie odpowiednie otoczenie, szybciej wykonasz swoje obowiązki i zajmiesz się zwiedzaniem oraz zasłużonym relaksem. W czasie godzin pracy omijaj gwarne i głośne miejsca. Szukaj ciszy i spokoju, które pozwolą Ci się skupić.

Workation na Mazurach — jak się przygotować?

Pierwszym krokiem do udanego workation jest zapewnienie sobie dostępu do szybkiego łącza. Sprawdź oferty firm oferujących mobilny Internet. Dzięki temu nie będziesz przywiązany do jednego, konkretnego miejsca. A zamiast spędzić pół dnia w hotelowym pokoju, będziesz mógł przez 8 godzin przebywać na łonie natury lub w cichej kawiarni.

Gdzie zorganizować workation na Mazurach — Nocleg

Szukając miejsca do spania, wbrew popularnym poradnikom, nie musisz ograniczać się wyłącznie do hoteli i pensjonatów. Workation na Mazurach można zorganizować także w bardziej swobodnej atmosferze. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich wymagań do warunków w pracy. Nie wszyscy potrzebują ergonomicznego biurka i fotela, aby móc cieszyć się komfortem pracy. Pierwsze co musisz zrobić, to przemyśleć czego potrzebujesz, aby efektywnie pracować.

Nocleg w hotelu

Nocleg w hotelu lub pensjonacie zapewnia pewny dostęp do internetu i wysoki komfort pracy. Duża część hoteli w swoich pokojach oferuje wygodne biurka. Często skorzystać możesz również z zamówienia posiłku prosto do pokoju, dzięki czemu nie będziesz musiał odrywać się od pracy, aby znaleźć restaurację.

Nocleg w domku

Wynajem domku to większa swoboda oraz upragniona cisza i spokój. Radzimy unikać mocno turystycznych ośrodków, w których nie brakuje sąsiadów i hałasu. Pojedyncze domki w zacisznych miejscach, to najlepszy wybór do pracy. Sprawdź jednak, czy w wynajmowanej lokalizacji jest dostęp do Internetu, a jeśli nie, zawczasu zadbaj o to, aby mieć swój. Ogromnym plusem domku jest szybkie przełączenie się w tryb odpoczynku. Wystarczy zamknąć laptopa, wyjść przed budynek i na przykład rozpalić grilla.

Czarter jachtu żeglowego

Gdzie zorganizować workation na Mazurach? Jeśli nie straszne Ci są nieco bardziej spartańskie warunki i jesteś żądny przygód, wynajem jachtu żaglowego może być pomysłem dla Ciebie. W ciągu czasu pracy polecamy zawitać do niewielkiej i cichej przystani lub zacumować na dziko. Koniecznie zapoznaj się wcześniej z poradnikiem cumowania w takich miejscach. Po skończonej pracy możesz cieszyć się żeglowaniem lub spędzić czas w porcie. To również świetna okazja do zwiedzenia najpiękniejszych mazurskich miejscowości.

Wynajem houseboat’u

Przygody na Mazurskich jeziorach w połączeniu z wygodą. Houseboat’y dzięki większej przestrzeni życiowej, będą odpowiednim rozwiązaniem dla osób wymagających wyższego komfortu pracy. Wynajem własnego domu na wodzie to okazja do zobaczenia wielu mazurskich lokalizacji. Podczas jednych wakacji możesz być w kilku miastach, a nie musisz martwić się o przenoszenie rzeczy i wielokrotne rezerwacje miejsc noclegowych. A to wszystko otrzymasz bez patentu!

Wynajem kampera

Kamper ma wszystko, czego potrzebujesz do udanego workation, a w dodatku umożliwia częste przemieszczanie się. Jednego dnia możesz pracować w Giżycku, sercu Mazur, a następnego już w Mikołajkach czy Sztynorcie. Z łatwością dojedziesz do wszystkich, wybranych przez siebie atrakcji. Decydując się na miejsce do spania, możesz skierować się na odpowiednie na pole campingowe lub poszukać przygód nocując na dziko. Kamper, odpowiedni do pracy zdalnej znajdziesz na przykład w CampU.

kamperem-przez Mazury

Gdzie zorganizować workation na Mazurach?

Planując pracowniczy wypoczynek na Mazurach, szukaj miejsc, w których z łatwością połączysz się z internetem. Jeżeli korzystasz z internetu mobilnego, sprawdź, czy w wybranych miejscach będziesz mieć zasięg. Z pewnością nie stracisz go w większych miastach. Polecamy odwiedzić poniższe miejscowości:

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz