Imprezowy rozkład jazdy 01-07 sierpnia 2022

Sierpień na Mazurach pełny jest ekscytujących wydarzeń. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy dobrej muzyki, jak i fani aktywnego wypoczynku. Nie zabraknie wodnych atrakcji, lokalnego jedzenia i podniebnych występów. Co w tym tygodniu można robić na Mazurach? Przygotowaliśmy listę 10 najciekawszych wydarzeń w dniach 01-07 sierpnia 2022 roku

Giżycko, 1 sierpnia – Letni Festiwal Piw Rzemieślniczych

Masz ochotę na zimne piwo na plaży? Koniecznie odwiedź Beer Fest w Giżycku. Oprócz smacznych trunków czekają na Ciebie koncerty szantowe, food trucki oraz strefa rękodzieła. Wstęp wolny!

Ogonki, 1 sierpnia – Koncert Ceilli, muzyka celtycka

Co powiesz na połączenie muzyki celtyckiej z kompozycjami autorskimi inspirowanymi muzyką irlandzką, szkocką i galicką? Kąpieli w tych niezwykłych dźwiękach doświadczysz w hotelu Ognisty Ptak w Ogonkach. Wstęp wolny, start o 21:00.

Mrągowo, 4 sierpnia – Gala Knockout Boxing Night

Gala boksu zawodowego w Mrągowskim Amfiteatrze. W pojedynkach zmierzą się między innymi Paweł Stępień, posiadacz pasa IBF Inter-Continental oraz Michał Łotewski, aktualny Mistrz Polski w boksie olimpijskim. Wstęp biletowany.

Szczytno, 5 sierpnia – Mazurski Jarmark

W ruinach zamku krzyżackiego w Szczytnie odbędzie się kolejna edycja Mazurskiego Jarmarku. Wydarzenie stworzone dla miłośników sztuki i rękodzieła. Podczas jarmarku odbędą się pokazy koronkarstwa, tkactwa, malarstwa, wikliniarstwa, kowalstwa, a nawet pszczelarstwa. Oczywiście posmakujesz regionalnych przysmaków i rzemieślniczych alkoholi. Na scenie wystąpią zespoły ludowe.

Mrągowo, 6 sierpnia – Żeglarski Grand Prix Mrągowa

Kolejna tura regat eliminacyjnych nad jeziorem Czos w Mrągowie. W Grand Prix Mrągowo zmierzą się jachty kabinowe, otwarto pokładowe i klasy open. Start o 11:00 w porcie przy Ekomarinie.

Ełk, 6 sierpnia – Rock Night

Ełckie Centrum Kultury zaprasza na dwudniową przygodę z muzyką rockową. W sobotę zagra zespół Dziwna Wiosna, a niedzielny wieczór umilą kapele Syndrom oraz Muchy. Wstęp wolny.

Mrągowo, 6 sierpnia – Polska Noc Kabaretowa

Polska Noc Kabaretowa tym razem w Mrągowie w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Wśród gwiazd polskiej sceny kabaretowej zobaczycie Kabarek Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju czy Kabaret K2. Wstęp biletowany.

Giżycko, 6-7 sierpnia – Mazury AirShow

Podniebne ewolucje ponownie w Giżycku podczas Mazury AirShow! To jedyna od dwóch lat okazja do podziwiania największych, cywilnych pokazów lotniczych. Pokazy obejrzysz na plaży miejskiej, z portu Żeglugi Mazurskiej i brzegów jeziora Niegocin. Wstęp bezpłatny.

Węgorzewo, 6-7 sierpnia – 45 Międzynarodowy Jarmark Folkloru

Lubisz rękodzieło oraz folklor? Koniecznie zajedź do Węgorzewa na 45 Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Oprócz kiermaszu pełnego sztuki i ręcznie wytwarzanych pamiątek, masz okazję spróbować lokalnych przekąsek i podziwiać występy zespołów ludowych.

Olecko, 7 sierpnia Święto Mleka i Miodu

Olecko kolejny raz mlekiem i miodem płynie! Na Rynku spodziewać możesz się kiermaszu regionalnych wyrobów. Oczywiście nie zabraknie miodu i produktów mlecznych. Na scenie wystąpią zespołu GTZ, News oraz Milano.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz