IV Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski w Węgorzewie 2023

Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski w Węgorzewie to już IV edycja tego wydarzenia. Tym razem motywem przewodnim rzeźb był traktat “O obrotach ciał niebieskich” Mikołaja Kopernika.

Gdzie i kiedy odbył się Plener Rzeźbiarski w Węgorzewie

Plener miał miejsce w dniach 18-25 sierpnia 2023 i odbył się na placu przy Ekomarinie. Rzeźbiarze w tym czasie tworzyli drewniane ławki ozdobione motywem kosmicznym!

Impreza otwierająca wydarzenie miała miejsce 18 sierpnia od godziny 18.00.

Atrakcje Pleneru Rzeźbiarskiego 2023

Podczas imprezy otwarcia pleneru można było oglądać Pokaz Caringu, a więc szybkiego rzeźbienia, posłuchać występów na żywo zespołów z Węgorzewskiego Centrum Kultury, rockowego Loz Wegaz, czy gwiazdy wieczoru Tymona Tymańskiego.

W ramach pokazów odbył się również Tapas Music Festival, a więc “Uczta dla podniebienia. Tapa!” podczas której serwowano pyszne hiszpańskie przekąski!

Najważniejsze były jednak rzeźby, które możecie podziwiać w naszej galerii. W wydarzeniu wzięli udział rzeźbiarze z Polski, Estonii, Litwy oraz Ukrainy.

Poprzednie edycje pleneru rzeźbiarskiego w Węgorzewie

Plener rzeźbiarski w Węgorzewie odbywa się po raz czwarty i na stałe zagościł w lokalnej tradycji. Nie tylko ze względu na samą tradycję corocznego rzeźbienia, ale również wpisał się lokalną małą architekturę.

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w 2020 roku, artyści rzeźbili ławki z motywami Legend Mazurskich.

Druga edycja – w której udział wzięło 10 artystów – również nawiązywała do historii i dotyczyła postaci historycznych związanych z Węgorzewem.

Tymczasem podczas zeszłorocznej edycji postawiono na drewniane ławki użytkowe z drewna liściastego.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz