Jarmarki Bożonarodzeniowe na Mazurach 2023

Magię Świąt Bożego Narodzenia możesz poczuć już na początku grudnia, mazurskie miasteczka wypełnią się bowiem lampkami, bombkami i najróżniejszymi ozdobami, a w powietrzu unosić się będzie zapach pierników i świątecznych dań. Bożonarodzeniowe jarmarki co roku przyciągają mieszkańców i turystów z całej Polski. To doskonała okazja do nabycia ręcznie wykonanych upominków, spróbowania lokalnych przysmaków i poczucia wyjątkowej atmosfery świąt. W tym artykule zapraszamy Cię do odkrycia jarmarków bożonarodzeniowych na Mazurach w 2023 roku.

Jarmarki Bożonarodzeniowe na Mazurach

Jarmarki świąteczne odbywają się w większości mazurskich miast. Upominki i ozdoby kupisz między innymi w Giżycku, Szczytnie, Rynie, Mikołajkach, czy Węgorzewie (tutaj nawet dwa razy). To czas, kiedy ulice wypełniają się zapachem cynamonu, grzanego wina, a gdzieniegdzie i pieczonych kasztanów. Oto kilka najważniejszych i najbardziej malowniczych jarmarków, które musisz odwiedzić w 2023 roku:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczytnie 2023

Data: 9 grudnia

Teren zamku krzyżackiego i dziedziniec ratusza w Szczytnie zamienią się w wioskę Świętego Mikołaja już na początku grudnia. Na stoiskach można znaleźć regionalne potrawy, wyroby piekarnicze, wędliny, ceramikę, ręcznie tworzoną biżuterię i wiele innych inspirujących upominków. Jak co roku spodziewać się można również bloku artystycznego z występami na żywo.

Jarmark św. Mikołaja w Mrągowie 2023

Data: 9 grudnia

Jarmark w Mrągowie to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowane są liczne atrakcje, łącznie z wizytą Świętego Mikołaja, który przyjmie listy i wysłucha dziecięcych marzeń. Na stoiskach spróbujesz gorącej czekolady, pierniczków i innych, świątecznych przysmaków. Na scenie wystąpią lokalni artyści, tworząc wyjątkową atmosferę muzyczną. Dla dorosłych przewidziano stoiska z rękodziełem prezentujące oryginalne prace lokalnych artystów oraz tradycyjne potrawy, sery regionalne i inne smakołyki. Świąteczne warsztaty umożliwią tworzenie własnych, unikatowych ozdób na święta.

Kiermasz Świąteczny w Węgorzewie 2023

Data: 9-10 grudnia

Z Węgorzewa świąteczne łupy przywieziesz dwa razy. Pierwszy kiermasz odbędzie się w dniach 9-10 grudnia w Węgorzewskim Centrum Kultury. Oprócz straganów ze świątecznymi dekoracjami WCK przygotowało występy lokalnych artystów.

Jarmark Bożonarodzeniowy Ryn 2023

Data: 16 grudnia

W urokliwym Rynie nietrudno poczuć prawdziwą magię Świąt. Na targowisku znajdziesz rękodzielnicze wyroby, świąteczne smakołyki, prezenty i ozdoby. To doskonała okazja, aby znaleźć unikalne upominki dla najbliższych i poczuć atmosferę radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Jarmark Świąteczny Ełk 2023

Data: 16 grudnia

Ełk również zaprasza na swój bożonarodzeniowy jarmark 16 grudnia. Na straganach przez Ełckim Centrum Kultury znajdziesz rozgrzewające napoje, bożonarodzeniowe przysmaki, ręcznie tworzone ozdoby i prezenty. To także doskonała okazja do wspólnego kolędowania i podziwiania występów artystycznych.

Kiermasz Bożonarodzeniowy Węgorzewo 2023

Data: 16-17 grudnia (10:00-15:00)

Drugi kiermasz świąteczny w Węgorzewie organizowany jest przez Muzeum Kultury Ludowej i odbywa się wewnątrz budynku. W ciągu dwóch dni kupisz tu wyroby rękodzielnicze, artykuły świąteczne, ozdoby choinkowe, zabawki.

Jarmark Bożonarodzeniowy Gołdap 2023

Data: 17 grudnia

To już trzynasta edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gołdapi. Poza stoiskami ze świątecznymi ozdobami kupisz tu choinkę oraz pyszne potrawy. Wystawcy mogą za to wziąć udział w konkursie na najsmaczniejszy piernik, najpyszniejszy bigos Wigilijny oraz najładniejsze stoisko. Całość umilą występy artystyczne, spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz warsztaty dla dzieci.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Olecku 2023

Data: 17 grudnia

Olecko również nie pozostaje w tyle i organizuje swój własny jarmark bożonarodzeniowy. Na stoiskach znajdziesz wyjątkowe ozdoby oraz pomysły na prezenty dla najbliższych. Nie zabraknie również regionalnych wypieków i słodyczy, które rozgrzeją Cię w zimowe dni.

Koncert i Jarmark Bożonarodzeniowy Giżycko 2023

Data: 19 grudnia

Ostatni kiermasz z naszego zestawienia odbędzie się w Giżycku w Lunaparku Bajka. Od 10:00 zakupisz unikatowe upominki i ręcznie wykonane ozdoby. Od 12:00 weźmiesz udział w atrakcjach zorganizowanych przez Lunapark Bajka. W tym samym czasie na scenie Giżyckiego Centrum Kultury odbywać się będą występy i koncerty.

Jarmarki Bożonarodzeniowe na Mazurach 2023

Zeszłoroczne kiermasze świąteczne przyciągnęły licznych odwiedzających. Na stoiskach można było kupić wyjątkowe, ręcznie robione ozdoby, ale również zabawki, biżuterię i inne upominki. Oblegane były liczne stoiska z lokalnymi przysmakami i daniami wigilijnymi. Jarmarki na Mazurach to już tradycja, która wprowadzi Cię w świąteczną atmosferę.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz