Otwarcie ścieżki pieszo – rowerowej Mrągowo-Piecki-Krutyń

Wraz z obchodami Światowego Dnia Roweru 3 czerwca 2023 roku, zapraszamy na uroczyste otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy dwie gminy: gminę Mrągowo oraz gminę Piecki. Nowo otwarta trasa Mrągowo-Piecki-Krutyń to doskonała okazja na aktywne spędzenie czasu w towarzystwie najbliższych!

Opis trasy pieszo-rowerowej

Tę wyjątkową trasę pieszo-rowerową wytyczono na dawnej linii kolejowej łączącej miejscowości Krutyń i Mrągowo. To około 9 km przepięknych, leśnych ścieżek! Kolejne 1,5 km przebiega przez miejscowość Piecki.

Na odcinkach leśnych nawierzchnia jest gruntowa, natomiast na odcinku około 2 km od wsi Krutyń do drogi wojewódzkiej nr 610 wybudowano nowy, utwardzony ciąg pieszo-rowerowy z kostki betonowej. Co więcej, około 800 metrów trasy jest pokrytych asfaltem i znajduje się przy ulicy Nowej w Pieckach w kierunku Mrągowa. Trasa jest niewymagająca, pokonają ją również amatorzy.

Uroczyste otwarcie 3 czerwca 2023 roku

Świętowanie rozpoczynamy od Rajdu Rowerowego, który wystartuje o godzinie 9:00 z Muzeum Staroci w Nikutowie. Trasa przebiega przez najbardziej urokliwe miejsca gminy Piecki i gminy Mrągowo. Pierwszy etap prowadzi śladem dawnych torów kolejowych w kierunku Piecek.

Jednym z przystanków jest plac im. Ks. J. Twardowskiego w Pieckach, gdzie o godzinie 11:00 do trasy mogą dołączyć mieszkańcy gminy Piecki, by razem kontynuować podróż w stronę Krutyni. W Krutyni przygotowana będzie biesiada i wiele atrakcji.

Wydarzenie organizowane jest przez Wójta Gminy Piecki oraz Wójta Gminy Mrągowo, którzy połączyli siły, aby stworzyć tę malowniczą atrakcję turystyczną, dostępną dla mieszkańców i turystów.

Trasa to jednak nie tylko piękne pejzaże, ale również zaproszenie do odkrywania ukrytych, nieznanych zakątków Mazur. W Rodzinnym przewodniku dostępnym na stronie internetowej Gminy Piecki opisane są miejsca, na które warto zwrócić uwagę.

Szczegółowy program otwarcia Ścieżki Pieszo-Rowerowej Mrągowo-Piecki-Krutyń:

  • 9:00 – Powitanie uczestników przez Wójta Gminy Mrągowo, a następnie rozpoczęcie rajdu w miejscu, gdzie czas się zatrzymał – w Muzeum Staroci w Nikutowie.
  • 11:00 – Kolejny moment wędrówki, kiedy przywitamy uczestników, tym razem w Pieckach, na Placu im. Ks. J. Twardowskiego.
  • 13:00 – Oficjalna część, czyli przywitanie uczestników, wręczenie podziękowań, przemowy / Krutyń mały amfiteatr
  • 13:15 – Animacje dla dzieci oraz impreza biesiadna, gdzie uczestnicy będą mieli szansę skosztować smaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
  • 13:30 – Ognisko rozpali się, a zapach kiełbasek będzie przyciągał do wspólnego stołu wszystkich, którzy wzięli udział w Rajdzie.
  • 14:30 – A dla rodzin, które pragną jeszcze większej przygody, czeka Rodzinny Wyścig Canoe, w którym tajemniczy Skarb Krutyni stanie się przedmiotem ich poszukiwań. To będzie niezapomniana gra terenowa, pełna radości i innych niezwykłych atrakcji.

Organizatorzy:
Gmina Piecki
Gmina Mrągowo

Partnerzy:
Stowarzyszenie Luz Grupa
Koła Gospodyń Wiejskich – Cierzpięty (Jarzębina), Piecki (Makówka),
Nawiady (Pieckowianie), Boże (Mazurskie Babki)
Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach
Szkoła Podstawowa w Nawiadach
Nadleśnictwo Strzałowo oraz Mrągowo
Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni
Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach
OSP Piecki oraz Krutyń
Sołectwa Piecki i Krutyń

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz