Szukających miejsca odpoczynku na jeziorze Święcajty z pewnością zainteresuje port Ognisty Ptak w Ogonkach. Hotelowa przystań to lokalizacja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Przestrzeń otwarta dla rodzin z dziećmi, dla osób lubiących aktywny wypoczynek oraz ceniących sobie wysoką jakość i komfortowe warunki pobytu.

Port Ognisty Ptak – lokalizacja

Port umiejscowiony jest na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w niewielkiej miejscowości Ogonki, nad jeziorem Święcajty. Znajduje się na terenie hotelu o tej samej nazwie, jednak dostępny jest dla wszystkich.

Port Ognisty Ptak – infrastruktura

Hotelową przystań opisać można w jednym zdaniu-wysoki standard, klimatyczne zaplecze i wszelka niezbędna infrastruktura. Całość przygotowana na wysokim poziomie, z dbałością o szczegóły.

Noclegi

Oprócz miejsc do cumowania obiekt oferuje noclegi w trzygwiazdkowym hotelu. Przyjemne pokoje i domki o wysokim standardzie. W cenie pobytu dostęp do basenu, brodziku dla dzieci, sauny i jacuzzi. Dla gości przygotowano również ofertę SPA z gabinetami kosmetycznymi oraz masażu.

Udogodnienia

W cenie postoju jachtu otrzymasz podłączenie do prądu i wody, wylewisko toalet chemicznych i opróżnianie śmieci komunalnych. Płacąc jednorazowo za pobyt w porcie, masz także dostęp do sanitariatów.

W strefie portu znajdziesz plac zabaw dla dzieci z trampoliną, miejsca na ognisko, siłownię zewnętrzną, stanowiska grillowe, plażę z kąpieliskiem, leżaki plażowe oraz boisko do plażowej piłki siatkowej.

Wspomnieć należy o wypożyczalni sprzętu z szerokim asortymentem. Wypożyczalnia na stanie posiada rowery, kajaki, rowery wodne, łodzie żaglowe Optymist i Walker Bay, łodzie wędkarskie i skutery wodne.

W miesiącach letnich, lipiec-sierpień z jachtu nie zejdziecie z czworonogami. W tym okresie nie mają one wstępu do portu.

Port hotelu Ognisty Ptak zaprasza gości ceniących aktywny wypoczynek również zimą. W ofercie bowiem ma wypożyczalnię Bojerów. Ślizgów na bojerach uczyć można się pod okiem instruktora.

W budynku hotelu znajduje się basen kryty, sauna, strefa SPA, a w razie niepogody wewnętrzna sala zabaw dla dzieci. Aby skorzystać z atrakcji nie trzeba być gościem hotelowym, wystarczy wykupić wstęp.

Jedzenie

Na terenie obiektu znajduje się elegancka restauracja oferująca dania kuchni regionalnej staropolskiej, ale także europejskiej.

Dla miłośników bardziej swobodnej atmosfery Ognisty Ptak ma do zaproponowania odwiedzenie wyjątkowej Tawerny Albatros. Temu miejscu nie można odmówić klimatu, tawerna stylizowana jest na wnętrze statku. Oprócz bogatego menu i drink-baru w tawernie znajdziesz piłkarzyki, bilard, taras widokowy oraz ogródek piwny z malowniczym widokiem na jezioro Święcajty. Na scenie tawerny usłyszeć można gwiazdy muzyki szantowej.

W miejscowości Ogonki odwiedzić możesz również inne restauracje. Godne uwagi są Stara Kuźnia Mazurska z lokalnymi potrawami oraz Smażalnia Ryb Sambor.

Ogonki-Atrakcje

Choć Ogonki to niewielka miejscowość, jej lokalizacja pozwala na aktywny wypoczynek zarówno na lądzie, jak i w wodzie. W Ogonkach obejrzysz również jeden z piękniejszych zachód słońca na Mazurach.

Rowerowe Mazury

Ogonki mają dużo do zaoferowania dla wielbicieli dwóch kółek. Rowerem możesz wybrać się trasą wokół jeziora Mamry (44 km), wokół jeziora Stręgiel (28,4 km) lub pojechać, zobaczyć żubry w Puszczy Boreckiej (74.4 km). Niedaleko przebiega także szlak Green Velo. W okolicy warte odwiedzenia są liczne atrakcje turystyczne.

Czarny Szaniec Hochwald w Pozezdrzu

W oddalonym o 5 kilometrów Pozezdrzu znajduje się kwatera dowódcy SS, Heinricha Himmlera. Zachowane w wyjątkowo dobrym stanie bunkry dostępne są przez całą dobę. Miejsce zwane również Czarnym Szańcem nosiło kryptonim operacyjny Hochwald (Wysoki Las).

Pałac w Okowiźnie

W niewielkiej miejscowości Okowizna umiejscowiony jest pałac pochodzący z 1921 roku. Choć obecnie znajduje się rękach prywatnych i nie jest udostępniany do zwiedzania, warto obejrzeć go z zewnątrz.

Pałac w Sztynorcie

Nieco dalej, w Sztynorcie, znajdziesz pałac rodu von Lehndorff. Powstały w XVII wieku, przebudowany w latach 1829-1880. Aktualnie budynek jest remontowany i obejrzeć można go jedynie z zewnątrz. Znajduje się w nim jednak biuro informacji, do którego zajrzeć można, aby uzyskać więcej informacji o historii obiektu.

Port Nowy Sztynort

Sztynort to oczywiście również legendarny port z kultową Tawerną Zęza. Na miejscu dostępna jest również restauracja Baba Pruska oraz portugalski foodtruck Prato do Dia. Na scenie portu Nowy Sztynort codziennie posłuchasz żeglarskich opowieści w formie szant.

Inne atrakcje w okolicy