Jeśli kochasz Mazury, ale nieustannie szukasz dzikiego miejsca, które nie jest oblegane przez turystów, Port Trygort może okazać się strzałem w „10”. Port Trygort to wiele atrakcji takich jak: sauna, plaża, zarybiony staw, biesiady ogniskowe, pyszne jedzenie w restauracjach oraz przepiękna panorama jeziora Mamry.

Port Trygort – lokalizacja

To piękne i zaciszne miejsce położone w zatoce Przystań, należącej do kompleksu jeziora Mamry. Port zlokalizowany jest po prawej części nabrzeża.

Z kolei sam Trygort to malutka miejscowość, gdzie mieszka zaledwie około 300 mieszkańców. Położony jest w regionie warmińsko-mazurskim oraz w powiecie węgorzewskim. Jedynie 40 km od wsi znajduje się miejscowość Mrągowo.

Port Trygort- malowniczy krajobraz

Jeśli żeglując po mazurskich jeziorach zapędzisz się na jeziora Mamry, a następnie na Przystań, warto zawinąć do niewielkiego portu Trygort. Odwiedzający znajdą tu przede wszystkim ciszę, spokój oraz idealne warunki do wypoczynku. Ponadto jest tu przejrzyście czysta woda i wyjątkowo jak na Mamry duża płycizna z miękkim piaskiem.

Port Trygort – aktywny wypoczynek

Na terenie portu znajdują się dwie plaże kąpieliskowe, boisko do piłki siatkowej i nożnej, plac zabaw dla dzieci oraz naturalna sauna. Jeśli lubisz piesze wędrówki po Mazurach, to przechadzając się w pobliżu portu możesz napawać się widokiem mazurskich krajobrazów i poznawać wiele niespotykanych w innych terenach Polski gatunków flory i fauny. Warto też skorzystać z rowerów, które można wynająć na miejscu.

Sporty wodne

Kochasz adrenalinę i sporty wodne? Port Trygort oferuje szereg wypożyczalni, gdzie znajdziesz m.in. kajaki, a także łodzie żaglowe i motorowe. Ponadto z powodzeniem możesz uprawiać windsurfing, wakeboarding i jazdę na nartach wodnych. Doświadczeni żeglarze mogą natomiast przeprawić się z jeziora Mamry na jezioro Nidzkie przemierzając trasę ok 100 km.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z żeglarstwem, masz możliwość wzięcia udziału w kursach żeglarskich dla dzieci i dorosłych.

Zwierzyniecki Róg

Port Trygort nie musi być jednodniową przygodą. Na terenie obiektu możesz spędzić kilka dni wynajmując domki gościnne, które zlokalizowane są na półwyspie.

Do najbardziej cenionych ośrodków należy zaliczyć Zwierzyniecki Róg. Jest to półwysep w kształcie rogu, który wcina się w północny brzeg jeziora Mamry.

Oprócz atrakcyjnych pokoi na terenie ośrodka znajdziesz tam między innymi pole namiotowe, polanę dla kamperów i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Pole namiotowe

Nieopodal luźno rosnących drzew znajduje się sporo miejsca do rozbicia namiotu. Szczególnie polecamy je osobom, które są żądni przygód i pragną zasypiać i budzić się pod gołym niebem. Letnie miesiące sprzyjają takim rozwiązaniom, szczególnie gdy temperatura oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza.

Coś dla miłośników kampera

Ładna polana to z kolei idealne miejsce do ustawienia kampera. Do wody jest tylko kilka kroków. Rzucić wszystko i ruszyć kamperem na Warmię i Mazury? Polecamy, tym bardziej, że do jego prowadzenia nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień, poza posiadaniem prawa jazdy kategorii B. Jeśli nie stać na zakup własnego sprzętu, koniecznie sprawdź ceny wynajmu.

Port Trygort – atrakcje w pobliżu

W okolicy możesz podziwiać m.in. panoramę mazurskiej przyrody oraz wspaniałe zabytki architektury. Warto odwiedzić Węgorzewo – ze swoimi zabytkami i klimatem portowego, mazurskiego miasta, a także wymienione poniżej inne miejsca warte Twojej uwagi.

  • Mazurskie centrum nurkowe
  • Muzeum Kultury Ludowej
  • Plaża WDW nad jeziorem Święcajty
  • Port Sztynort i wieża widokowa (punkt widokowy) w Węgorzewie
  • Zamek Krzyżacki w Węgorzewie
Zamek Krzyzacki-Wegorzewo

Port Trygort – okolica z lotu ptaka

Port Trygort – jak dojechać?