Jestem pracownikiem Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, w którym pełnię funkcję specjalisty ds. techniczno-gospodarczych oraz dokumentacji fotograficzno-przyrodniczej. Urodziłem się w 1956r. w Mrągowie. Fotografią zacząłem interesować się w latach 70-tych, ale do czasu podjęcia pracy w Mazurskim Parku Krajobrazowym w 1989r., fotografią zajmowałem się amatorsko jak miliony Polaków. Fotografowanie traktuję jako moje hobby, chcąc utrwalić na błonie fotograficznej moje obserwacje. Mieszkając na Mazurach, nie muszę martwić się o brak tematów do fotografowania.

Jestem członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP (AFRP). Należę do Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Tworzę dokumentację fotograficzną, która utrwala piękno przyrody, pełnej uroku mazurskiej krainy. Zdjęcia publikowałem w licznych czasopismach, także w wielu przewodnikach oraz albumach zbiorowych. Wystawiałem swoje prace na kilkudziesięciu wystawach. Moje fotografie były nagradzane w wielu konkursach w kraju i za granicą.  Podsumowaniem moich osiągnięć było wydanie siedem albumów pt.  „Mazury. Cztery pory roku” w 2004 r. ,  „Mazury. Skarby przyrody i architektury”  w 2007 r., , „Dolina Rospudy” w 2007 , „Warmia i Mazury” w 2010 r ., Mazury – między niebem a wodą w 2014 r. oraz w 2015 r. „Kajakowe szlaki Świętego”Wędrówka śladami Jana Pawła II , wydane przez wydawnictwo Biały Kruk z Krakowa i  2008 r. album pt. Mazurski Park Krajobrazowy, który został wydany przez wydawnictwo „NATURBLICK” z Niemiec, Mazurski Park Krajobrazowy 2011 r, 2013 r. wydawnictwo Kengraf.

Osiągnięcia fotograficzne to m.in. II i III miejsce w konkursie „Ziemia dla wszystkich” w Bułgarii w 1996r., I miejsce w Iławie „Warmia i Mazury – Krajobraz – Kultura – Przyroda” w 1996r., Nagroda Specjalna Wojewody Suwalskiego w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Złap Oddech Zielonych Płuc Polski” w Ełku w 1998r. Zdjęcia publikowane były w takich czasopismach, jak: „Las Polski”, „Przyroda Polska”, „Parki Narodowe”, „Foto-Kurier”, „Magazyn Fotograficzny”, w wielu folderach, kalendarzach, książkach. Wydałem także 31 wzorów widokówek. Moje prace wystawiane były na wielu wystawach, m.in.: w zabytkowej stodole mazurskiej w Krutyni „Przyroda Mazurskiego Parku Krajobrazowego w obiektywie Waldemara Bzury i Paola Volponi”, „Przyroda Ziemi Mrągowskiej w obiektywie Waldemara Bzury, Cezarego Krywiczanina oraz Ireneusza Dziugieła” w Mrągowie i Siedlcach, a także co roku organizowane są moje wystawy fotograficzne w Muzeum Przyrodniczym MPK.

Kto poznał mnie z artykułu „Mistrzowie obiektywu”, który ukazał się w „Magazynie Fotograficznym” lub „Wywiad Miesiąca – Sam na sam z przyrodą” zamieszczonego w „Foto Kurierze”, gdzie przedstawiony byłem jako fotograf przyrodniczy, zaskoczony będzie fotografią portretową, którą prezentuję. W przyrodzie uchwycić można obiektywem niepowtarzalne momenty z życia roślin i zwierząt, pejzaże, czar mgieł i rosy. Myślę, że mnie udało się zatrzymać inne piękno. Dziewczęta z moich zdjęć to córki – moja i moich znajomych. Fotografowanie naturalnego piękna dziewcząt wtopionych w naturę, w naturalnym oświetleniu, traktuję jako swoistą zabawę z obiektywem, relaks, odskocznię od tradycyjnej fotografii przyrodniczej, ożywienie obrazu, a może … jego udoskonalenie … Ocenę pozostawiam Państwu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć opublikowanych na naszym blogu: