kwiecień, 2022

27kwi19:0019:00Olsztyn muzyka International Blues Night: JAN BŁĘDOWSKI & JOEY TENUTO (USA) Feat. THE BW PROJECT (D)

Godzina

(środa) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

JAN BŁĘDOWSKI & JOEY TENUTO (USA) Feat. THE BW PROJECT (D)

Zamieszkały na stałe w Niemczech, jeden z czołowych skrzypków europejskich. "Jan Błędowski grając na skrzypcach opowiada historie, które można oglądać tylko w filmach przygodowych" – pisze magazyn "Rock Times" o ostatniej płycie zespołu "Krzak Experience" wydanej w 2013 roku. Błędowski i trzej inni członkowie zespołu stworzyli "Krzak" w 1972, we wczesnych latach polskiego blues-rocka. W kolejnych dekadach Błędowski zdobył 3 złote płyty, wydał ponad 30 albumów, grając na głównych scenach Polski, Niemiec i Europy. Skrzypce mistrza Jana Błędowskiego ujawniają jednak prawdziwy ogień dopiero na koncertach. Po usłyszeniu pierwszych dźwięków jego elektrycznych skrzypiec dostajesz gęsiej skórki. Czujesz, jak twoje ciało porusza się giętko w płynnych nutach bluesowych i unosi się, gdy zespół nabiera bardziej rockowego brzmienia. Po latach sukcesów z grupą "Krzak" jak i przed, Jan Błędowski grał z wieloma artystami i zespołami, tworząc historię polskiej muzyki. Nagrywał i koncertował z Niemenem, SBB, Shakin 'Dudi, Laboratorium i Republiką. Jan Błędowski koncertuje i nagrywa nieprzerwanie, z zespołami blues-rockowymi w Polsce, Niemczech i USA. Jest laureatem nagrody Fryderyka. Najlepszy instrumentalista według kwartalnika "Twój Blues".

"Mam to we krwi, mam to w moim nazwisku! W języku włoskim "Tenuto" w oznacza: "nutę odgrywaną w pełnym zakresie". Mój tata chciał, żebym zajął się czymś innym, ale jeśli muzyka jest twoim życiem, musisz po prostu chwycić gitarę i grać. " Od 22 lat Joey Tenuto Junior robi to, do czego został stworzony: czaruje świat swoją muzyką. Niemal co wieczór, jego włoskie nazwisko wybrzmiewa na scenach południowej Florydy i dalej, aż po bluesową "Ziemię Obiecaną" – Chicago. Młody Joey w wieku 3 lat grał już na scenie z ojcem, w jego Joe Tenuto Band. Urodził się z gitarą w dłoni. Od tego czasu używa jej każdego dnia, by ekscytować fanów bluesa w całej Ameryce. Grał z wieloma znakomitościami: z "Doc Allisonem", członkiem zespołu Jamesa Browna. Z basistą zespołu Muddy Watersa Johnem Sauterem. Z Ricky Williamsem, który nagrywał płyty z Ben E. Kingiem i pisał utwory dla The Temptations, oraz z byłym perkusistą zespołu rockowego Molly Hatchet, Scottem Craig’em. Joey jest urodzonym wykonawcą. Jako 6 latek grał już z ojcem na wielu scenach Florydy. Rozentuzjazmowani fani z ochotą wciskają mu pieniądze do kieszeni i szaleją, gdy w środku piosenki podnosi gitarę nad głową, a jego wielki talent wybrzmiewa w pełni. W marcu 2017 Joey rozpoczął współpracę z jednym z najbardziej znanych europejskich skrzypków blues-rockowych Janem Błędowskim, z polskiej grupy Krzak. Obaj zagrali wspólną trasę na Florydzie w maju tegoż roku, oraz następną w lutym 2018, lutym i październiku 2019 i lutym 2020 roku. W sierpniu 2018 i styczniu 2019 odbyły się dwie trasy koncertowe po Polsce. Kolejne w planie (m.in. po Europie).

THE BW PROJECT (D)
Skład grupy tworzą mieszkający w Niemczech polscy muzycy, wywodzący sie z popularnych polskich zespołów takich jak Krzak, czy Schau Pau Acoustic Blues. Zespół prezentuje fascynującą mieszankę bluesa, boogie, funku i jazzu. Ich mistrzowskie improwizacje zniewalają dynamiką, interakcją i kompleksowością muzycznej gamy. Regularnie wyprzedane koncerty dowodzą popularności, którą zespół "The BW Project" osiągnął w tak krótkim czasie, dzięki swojemu muzycznemu profesjonalizmowi i sile scenicznej ekspresji.

Muzycy "The BW Project" to:
Arek Błeszyński – gitara, harmonijka, śpiew
Jan Błędowski – skrzypce
Vadim Caron – perkusja
Jacek Moczulski – bass

AREK BŁESZYŃSKI – gitara, harmonijka, śpiew. Pomysłodawca idei zespołu "The Blair Witch Blues Project Cologne" (w skrócie The BW Project). Od wielu lat mieszkający w Niemczech kompozytor, aranżer i autor tekstów. Uczestnik festiwali: Opole (zespół Casus), Sopot, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jazz Nad Odrą, Leverkusener Jazz Tage, Moers Jazz Festival i wielu innych. Koncertuje z muzykami z całego świata, a od 20-stu lat z "Scha Pau Acoustic Blues". Dziesiątki nagrań w radio i TV w Polsce i Niemczech. Kompozytor muzyki do sztuk teatralnych, współpracował ze znanym aktorem Jerzym Stuhrem. Arek jest jednak przede wszystkim mistrzem gitary. Jego bluesowe solówki tworzą świat dźwięków, który wciaga i porywa publiczność. Bez względu na to, czy jest to mały klub, czy duża scena plenerowa, jego charakterystyczny bluesowy styl sprawia, że czujesz się jakbyś był na brzegu Mississippi. VADIM CARON – perkusja Mieszkający w Niemczech kompozytor i aranżer. Grał z zespołami pop i jazz, z tak wspaniałymi muzykami jak: Paulo de Noronha, Nikki McGoy, Stevie Woods, Tamir Cohen, Christoph Adam, Paul Lowe, Roy Louis. Obecnie koncertuje z "Abba-Mania", "Café De Cologne", "Overjoyed", "Moment", "Knittler", "Bliss Of Chu", "GMP Project".

JACEK MOCZULSKI – gitara basowa Mieszka na stałe w Niemczech. Gra od 15-ego roku życia na gitarze basowej. W roku 2006 rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Los Angeles. Po ich ukończeniu mieszkał i pracował w LA. Tam uczył na basie i grał jako profesjonalny muzyk z takimi znakomitościami jak: Joe Porcaro (ojciec muzyków z Toto), Ralph Humphrey (Frank Zappa), Brad Rabuchin (Ray Charles), Kevin Teasley (Jennifer Lopez) i wieloma innymi.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Zostaw komentarz

X