marzec, 2023

24mar17:0017:00Olsztyn muzyka Spektakl multimedialny 50 lat po Ciemnej Stronie Księżyca

Godzina

(Piątek) 17:00 - 17:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

To będą jedyne w swoim rodzaju koncerty w miejscu wręcz stworzonym do przeżywania muzyki Pink Floyd (nieprzypadkowo londyńska prasowa premiera płyty w 1973 r. odbyła się właśnie w planetarium). Klimat zapewnią miejsce, wizualizacje i laserowa oprawa oraz polskie tłumaczenie, które pozwoli słuchaczom wejść głębiej w niepokojące przesłanie albumu.To już kolejny album Pink Floyd, który Spare Bricks wykonuje po polsku. Kilka lat temu grupa przedstawiła na wielu koncertach świetnie przyjętą polską wersję "The Wall".

Jednym z najbardziej znanych fragmentów płyty jest "The Great Gig in the Sky". Przejmującą wokalizę wykona w Olsztynie gość specjalny, którym będzie Ola Bieńkowska, przez wiele lat współpracująca z The Australian Pink Floyd Show. Wzruszenia gwarantowane! Mocnym akcentem spektaklu będzie specjalnie przygotowany na olsztyńskie koncerty monolog w wykonaniu olsztyńskiego aktora Macieja Mydlaka, poza sceną fana muzyki Pink Floyd. Inspirowany treścią "Ciemnej Strony" tekst Roberta Zienkiewicza, autora tłumaczeń, nie pozwoli nikomu przejść obojętnie obok przesłania albumu.

24 marca 2023 r. przypada 50. rocznica brytyjskiej premiery "The Dark Side of the Moon". Z tej okazji zespół Spare Brick zaprasza do Olsztyna na wyjątkowy weekend z "Ciemną Stroną Księżyca". 24, 25 oraz 26 marca pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium zespół zaprezentuje swoją wersję płyty wszechczasów. Gościnnie w "The Great Gig In The Sky" Ola Bieńkowska, monolog "Mów do mnie" inspirowany "Ciemną Stroną Księżyca" w wykonaniu Macieja Mydlaka, spektakl pod kopułą, planetarium z wizualizacjami i laserami.

Zespół wystąpi w składzie:
Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, syntezator basowy,
Paweł Wrocławski – gitara elektryczna,
Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna,
Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,
Michał Witiak – perkusja.

Goście:
Aleksandra Bieńkowska – wokaliza,
Maciej Mydlak – monolog "Mów do mnie".

Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Zostaw komentarz

X