lipiec, 2022

29lip18:0018:00Węgorzewo muzyka Dzień I: bryska, Smolasty, Skytech, DJ Kuba&Neitan, Max Klimek, Wac Toja, Matys, Cyprex, DJ Łojo

Godzina

(Piątek) 18:00 - 18:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

MAMRY FESTIVAL to impreza kulturalna, której trzecia edycja odbędzie się w dniach 29-30 lipca 2022 roku na Plaży Mamry nad Jeziorem o tej samej nazwie. Festiwal zostanie przeprowadzony pod hasłem: MUZYKA – ENERGIA – PASJA:

1. Muzyka – najważniejszy element projektu to autorskie koncerty zespołów i DJ-ów. Muzyka elektroniczna, rap tworzona przez pasjonatów podbija w tej chwili największe festiwale i największe sale klubowe. To muzyka z rzadka pojawiająca się w głównych mediach, a jednocześnie muzyka mająca całe rzesze swoich zwolenników.

2. Energia – to stworzenie możliwości do pokazania energii tkwiącej w młodym pokoleniu, energii  twórców i odbiorców. Ponadto wnioskodawca zamierza w czasie trwania imprezy promować rozwiązania, które mogą wpłynąć korzystnie na ekosystem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich (promocja rowerów zasilanych bateriami, promocja łodzi żaglowych zasilanych bateriami, także motolotni na małe silniki elektryczne). 

 
3. Pasja – Mamry Festival to możliwość pokazania się młodych ludzi, którzy sami, dzięki swej pracy, zaangażowaniu, pasji odnoszą sukcesy na trudnym rynku muzycznym, to także próba połączenia muzyki, tańca i bycia aktywnym, otwartym na współczesne zagrożenia. Pasja łączy też tych uczestników festiwalu, którym przy okazji uczestniczenia w wydarzeniu kulturalnym będzie dana możliwość przypomnienia zjawisk społeczno – kulturowych z lat 80-tych i 90 – tych, które ukształtowały pokolenia dzisiejszych 30 – parolatków. Chcemy włączyć gości w aktywne uczestnictwo w festiwalu poprzez rywalizację, zwiększoną interakcję festiwal – muzycy – uczestnicy.

Atrakcje dodatkowe zostaną osadzone w świecie znanym z gier arcade, takich jak Mario Bros, Mario Kart, Contra, Poppey, Donkey Kong itd., czy też motywów wyjętych z kultury popularnej jak Matrix czy japońskie teleturnieje rozrywkowe. Festiwal zostanie przeprowadzony w malowniczej scenerii Plaży Mamry – sztandarowej inwestycji ostatnich lat Gminy Węgorzewo, zrealizowanej dzięki absorpcji środków unijnych. Najważniejsze elementy składowe Festivalu  to:

1. Konkurs na najlepszego DJ – działania rozpoczną się ogłoszeniem w mediach i internecie zasad konkursu o nagrodę Grand Prix Węgorzewo 2022 dla DJ-ów, wraz z regulaminem. Przedmiotem dwuetapowego konkursu będzie wyłonienie uczestników Konkursu DJ, którzy wystąpią na Scenie Święcajty w dniach 29 i 30 lipca. Organizatorem I etapu konkursu będzie wytwórnia muzyczna XONI RECORDS, która będzie zbierała zgłoszenia do konkursu. Organizatorem II etapu będzie wnioskodawca, który na podstawie werdyktu XONI RECORDS spośród nominowanych wybierze i zaprosi na festiwal do 10 DJ i zagwarantuje im udział w konkursie Grand Prix Węgorzewo 2022.

2. Koncert gwiazd – w dniach 29 – 30 lipca 2022 r. w godz. 18.00 – 4.00 na Scenie Mamry odbędą się koncerty największych polskich zespołów i DJ. Wystąpią m.in. tacy wykonawcy jak: 

PIĄTEK – bryska, Smolasty, Skytech, DJ Kuba&Neitan, Max Klimek, Wac Toja, Matys, Cyprex, DJ Łojo
SOBOTA –  Viki Gabor, Gromee,  Kubańczyk, Tribbs,  Kaen, Fafaq, , Emdi, Matt Bukowski Matt5ki

Koncerty połączone będą z atrakcyjną oprawą oświetleniową: laserowy pokaz świateł, elementy pirotechniczne. Łącznie na Scenie Mamry wystąpi 18 artystów.

3. Muzyczne głosy Warmii i Mazur – Na Scenie Święcajty zaprezentują się amatorzy z mazurskich ośrodków kultury: zespoły muzyczne, wokalne. Dla amatorów z małych miejscowości będzie to okazja do zaprezentowania się na profesjonalnym festiwalu, u boku największych gwiazd. Za dobór artystów będzie odpowiedzialna regionalna rozgłośnia radiowa. Wnioskodawca zakłada, że na Scenie Święcajty wystąpi 6 DJ konkursowych i do 10 zespołów muzycznych, solistów i grup wokalnych z Warmii i Mazury.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Zostaw komentarz

X