marzec, 2022

19mar19:30Olsztyn: koncert Pink Floyd w wykonaniu Spare Bricks

Godzina

(Sobota) 19:30

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Od kiedy Wrocław od Olsztyna dzieli zaledwie godzina drogi powietrznej, pretekstów do podróży nie brakuje. Jednym z nich może być koncert muzyki Pink Floyd, zespołu wiecznie żywego w pamięci fanów, w wykonaniu grupy Spare Bricks. W marcu 2022 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się widowisko muzyczne z okazji 49. rocznicy wydania płyty „Ciemna Strona Księżyca”. W repertuarze koncertu znajdą się nie tylko utwory z tego albumu, ale również najbardziej lubiane dzieła wybrane z całej twórczości brytyjskiej grupy. Dzięki połączeniu lotniczemu Szymany-Wrocław odległość Warmii i Mazur oraz Dolnego Śląska przestała mieć znaczenie. Lot trwa zaledwie 45 minut, a z Szyman do stolicy regionu – Olsztyna – dotrzemy komfortowo taksówką lub szynobusem, sprawnie pokonując trasę 55 kilometrów.

Możliwość, jaką otwiera przed nami Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, sprawia, że organizacja wydarzeń kulturalnych, spotkania biznesowe i podróże turystyczne pomiędzy odległymi od siebie regionami stały się znacznie prostsze. Na koncercie wrocławskiej grupy utwory z płyty „The Dark Side of the Moon” usłyszymy częściowo w polskiej wersji, dzięki czemu widowisko będzie miało wymiar nie tylko muzyczny, ale również poetycki. Znane i wielokrotnie nucone utwory, przetłumaczone na język polski nieoczekiwanie nabierają większej mocy, ponieważ poezja w rodzimym języku – niczym pryzmat – rozszczepia znaczenie słów, nadając im wiele znaczeń. A wszystko po to, aby dotknąć „światła naszej codzienności”.

Koncerty muzyki Pink Floyd zawsze gromadzą słuchaczy z kilku pokoleń ukształtowanych przez twórczość kultowego brytyjskiego zespołu. Rodzice przychodzą z nastolatkami, ale nie brakuje też studentów, nie brakuje seniorów. To dowód na to, że muzyka Pink Floyd jest ponadczasowa – wyrażała nastroje młodych w latach 60. poprzedniego stulecia i w kolejnych dekadach, a i obecnie wciąż trafia do naszej wrażliwości. Spare Bricks przedstawi publiczności show na miarę wielkoformatowego koncertu, będącego jednocześnie muzyczną podróżą w czasie oraz nowatorskim widowiskiem.

Zespół zagra w składzie:
– Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
– Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa,
– Paweł Wrocławski – gitara elektryczna, gitara akustyczna,
– Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna,
– Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,
– Michał Witiak – perkusja.

Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd (we współpracy z zespołem Spare Bricks kilka lat temu powstała świetnie przyjęta na wielu koncertach polska wersja „The Wall”).

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Zostaw komentarz

X