Lunapark w Giżycku

Lunapark Bajka w Giżycku to punkt, od którego wielu rozpoczyna przygody na plaży miejskiej w Giżycku. Nic dziwnego. Nie tylko jest pełen atrakcji przyciągających najmłodszych, atrakcja ta równie cieszy dorosłych.

Lunapark w Giżycku

Lunapark w Giżycku

Z połączenia licznych ciekawych atrakcji dla dorosłych i dzieci powstała wyjątkowa atrakcja turystyczna przyciągająca rzeczywiście duże ilości turystów. Jednak nie tylko przyjezdni korzystają z tej atrakcji. Chętnie do wesołego miasteczka ściągają również mieszkańcy Giżycka.

Gdzie znajduje się wesołe miasteczko w Giżycku

Lunapark Bajka mieści się tuż przy plaży miejskiej w Giżycku. Stanowi integralną część kompleksu turystycznego skupionego właśnie wokół plaży miejskiej nad Jeziorem Niegocin.

Lunapark znajduje się przy ulicy Kolejowej 9. Wchodzi się do niego od strony ulicy kolejowej, po przejściu przez przejazd kolejowy zajmuje miejsce po lewej i prawej stronie.

Lunapark Bajka w Giżycku – Atrakcje

Na terenie lunaparku Bajka znajdują się liczne atrakcje. W wesołym miasteczku możemy skorzystać z takich urządzeń jak karuzela wenecka prosto z Włoch i inne karuzele (łańcuchowa, ośmiornica). Popularnością cieszą się dmuchane zamki, wahadło Voyager, Top Spin, koniki morskie, autodrom, mega mix. Warto korzystać także z najnowszej atrakcji robiącej ogromne wrażenie – koła widokowego zwanego przez mieszkańców Giżycko Eye.

Lunapark w Giżycku to oczywiście atrakcje wywołujące uśmiech czy adrenalinę, ale nie tylko. Najbliższa okolica to duża ilość zieleni. Zabawę w wesołym miasteczku warto połączyć z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Sprzyjają temu długie alejki spacerowe (łącznie 2500 m2 kostki brukowej) oraz całe połacie nowej roślinności i nasadzeń (250 nowych drzew).

Wydarzenia w Lunaparku

W wesołym miasteczku odbywają się również liczne wydarzenia np. z okazji dnia dziecka, festyny organizowane z okazji świąt wielkiej nocy i inne.

Koło widokowe – Giżycko Eye

Koło młyńskie z lotu ptaka

To co najbardziej zwraca uwagę, to ogromne koło widokowe. Jest ono bowiem wysokie na 12 pięter! Przejażdżki kołem pozwalają korzystającym na to, by podziwiali panoramę Mazur w pełnej okazałości.

Koło jest widoczne z daleka i z pewnością już robi wrażenie, choć nie jest to jeszcze koniec montażu. Warto tutaj dodać również, że: jest to fabrycznie nowe urządzenie (bardzo drogie). Jego wysokość to odpowiednik około 12. piętra – burmistrz Giżycka powiedział .

Koło widokowe to całkiem nowa atrakcja tego miejsca.

Koło widokowe z którego można obejrzeć panoramę mazur
Giżycko – Koło widokowe
Lunapatrk Bajka w Giżycku
WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz