Mazurski Trakt Konny

Mazury słyną ze swoich szlaków rowerowych oraz szlaków pieszych. Jednak w Gminie Kruklanki funkcjonuje również Mazurski Trakt Konny. A więc coś dla miłośników jazdy konnej po dzikich ostępach mazur!
Mazurski Trakt Konny.

Mazurski Trakt Konny jest próbą dostrzeżenia tych doskonałych jeździeckich warunków, jakie zapewniają mazurskie okoliczności przyrody. Choć trasa nie cieszy się wielką sławą, z pewnością docenią ją miłośnicy jazdy konnej.

Szlak powstał z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania (LGD9) w 2008 roku i wiedzie przez 140 kilometrów pól, lasów oraz brzegów jezior. A w samej inicjatywie MTK wzięło udział 30 gospodarstw agroturystycznych, stadnin i pensjonatów. Do dyspozycji oddano 170 wierzchowców, z czego aż 100 może być używana pod siodłem.

Jego założeniem było opracowanie propozycji kilkugodzinnych, a nawet kilkudniowych wycieczek w siodle, których trasa przebiega po obszarach nadleśnictw: Srokowo, Borki, Czerwony Dwór i Giżycko, leżących na terenie RDLP Olsztyn i Białystok Przygotowano tam trakty o łącznej długości ponad 100 km. Wszystkie odcinki oznakowane są plastikowymi tabliczkami w symbolem podkowy.

Kruklanki-raj miłośników jazdy konnej

Gmina Kruklanki jest niewielką, jednak niezwykle malowniczą okolicą. Nie można odmówić jej uroku, w dodatku zwiedzać ją można na wszelkie możliwe sposoby. Autem, żaglówką, kajakiem czy rowerem. Jednak szczególne miejsce w tej całej turystycznej układance zajmuje jazda konna.

Można to dostrzec na każdym kroku. Konie są tu widoczne niemal na każdej polanie. Nic dziwnego, okolica sprzyja konnym wycieczkom.

Co warto zwiedzić konno w Kruklankach

Wybierając zwiedzanie gminy na grzbiecie wierzchowca, możesz zwiedzić liczne atrakcje, takie jak zwalony most w Kruklankach, zabytkowy kościół czy Zagrodę Żubrów w Wolisku. Jednak to, co najciekawsze to oczywiście przejażdżki polami, brzegiem jeziora Gołdopiwo czy zagłębienie się w dzikie serce mazur, jakim jest Puszcza Borecka.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz