80 Rajd Polski Orlen w Mikołajkach – Gorący, rajdowy czerwiec na Mazurskich szutrach!

W ostatni weekend czerwca warto być w Mikołajkach. Dlaczego? To właśnie w tych dniach Mikołajki zamienią się z żeglarskiej wioski w Rajdową Stolicę Polski. Co czeka na fanów motosportu w dniach 27-30.06.2024? 

Powrót do kalendarza WRC

Orlen 80 Rajd Polski odbywający się w na Pojezierzu Mazurskim, po kilku latach przerwy wraca do kalendarza WRC. Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zatwierdziła kalendarz i mazurski rajd stał się 7 rundą Mistrzostw Świata najsłynniejszych rajdów World Rally Car.

Bazą rajdów będą Mikołajki, do których przyjazd już zapowiedzieli liczni kibice i kierowcy z Polski, europy a nawet z innych kontynentów.

foto: rajdpolski.pl, Mateusz Klimek

19 oesów czystej adrenaliny

Pełen harmonogram i trasę poznamy dopiero 27 kwietnia 2024, a więc dokładnie na dwa miesiące przed startem rajdu. Na stronie rajdu będzie można zapoznać się również ze szczegółowymi mapami bazy w tym: ze strefą 

Pierwszego dnia rajdów (27.06) zawodnicy wyjadą na trasę odcinka testowego. Następnie, w godzinach popołudniowych odbędzie się uroczysty start w stolicy Mazur i pierwszy oes na torze Mikołajki Arena.

W piątek 28.06 rajdowa czołówka ścigać się będzie na sześć odcinkach specjalnych złożonych z dwóch pętli po trzy oesy oraz przejazd na torze w Mikołajkach. 

W sobotę, 29 czerwca na kibiców czeka kolejnych siedem odcinków. Tym razem jednak do na Mikołajki Arenę wrócimy po pierwszych trzech próbach sportowych pierwszej pętli.

Ostatni dzień, a więc 30 czerwca to trzy odcinki i Power Stage. 

Walka o zwycięstwo rozegra się na 19 oesach o łącznej długości ponad 300 kilometrów. Meta już tradycyjnie zostanie zlokalizowana w Mikołajkach, podobnie jak park serwisowy i biura rajdu.

foto: rajdpolski.pl, Maciej Niechwiadowicz

Bilety

Bilety są dostępne w sprzedaży już od 05.02.2024. Za ich dystrybucję odpowiada firma Top Racing. I można je nabyć na stronie topgift.pl.

Ceny biletów zaczynają się od 299 zł. Najdroższy pakiet to koszt 1499 zł.

foto: rajdpolski.pl, Maciej Niechwiadowicz
WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz