Mazury AirShow Giżycko 2022

W dniach 6-7 sierpnia 2022, po dwóch latach przerwy, Giżyckie niebo znów się wypełniło! Coroczne pokazy lotnicze powróciły nad jezioro Niegocin, a wraz z nimi wypełniła się plaża oraz molo. Publiczność podczas dwóch dni imprezy, podziwiać mogła podniebne rewolucje samolotów odrzutowych, zabytkowych i śmigłowców. Mazury AirShow to wydarzenie, które warto zobaczyć na własne oczy.

Historia pokazów lotniczych

Historia pokazów lotniczych na Mazurach sięga 1999 roku, kiedy Aeroklub Krainy Jezior stworzył pierwszą międzynarodową imprezę lotniczą. Rok później impreza ta zyskała nazwę Festyn Lotniczy Mazury i odbywała się w latach 2000-2009 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.  Dopiero 11 edycja wydarzenia odbyła się nad jeziorem Niegocin. Od tej pory powietrzne akrobacje można podziwiać z plaży i molo w Giżycku już pod nazwą Mazury AirShow.

Mazury AirShow obecnie

Pokazy lotnicze nad Niegocinem to największa tego typu impreza na Mazurach. Nad Giżyckim niebem podziwiać można samoloty odrzutowe, zabytkowe oraz pokazy śmigłowców. Natomiast lotnisko Kętrzyn Wilamowo umożliwia obejrzenie maszyn z bliska, podczas wystawy. Każdego roku pokazy przyciągają szeroką publiczność, która podziwia akrobacje na plaży miejskiej w Giżycku, w okolicach Ekomariny oraz na Wzgórzu Świętego Brunona.

Mazury Airshow widziane z jachtu

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz