Port Wierzba to jedna z najpopularniejszych przystani zlokalizowanych na Mazurach. Od lat cieszy się niesłabnącą chlubą wśród mieszkańców oraz turystów.

Port Wierzba – lokalizacja

Port Wierzba położony jest nad jeziorem Bełdany, które łączy się z jeziorami Śniardwy i Mikołajskim.

Omawiana przystań to bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania całych regionów Mazur. Blisko portu znajduję się przeprawa promowa, która funkcjonuje w sezonie letnim.

Z koli wieś Wierzba emanuje spokojem i napawa ludzkie oko bajecznymi krajobrazami.

Atrakcje

Na terenie portu zlokalizowana jest m.in. plaża z jeziorem, w którym można się kąpać. Znajduje się tu także miejsce, które stwarza nam możliwość rozbicia namiotu oraz postawienia przyczepy kempingowej.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

W sezonie letnim przystań oferuje wypożyczalnie sprzętów wodnych (kajaki, łodzie wiosłowe), a także wypożyczalnie rowerów szosowych. Niedaleko kei gościnnej znajduje się grill-bar oraz sklep spożywczy. Turyści chętnie korzystają z tego miejsca nocą, ponieważ port jest znakomicie dozorowany i oświetlony.

Port Wierzba – udogodnienia dla żeglarzy

Korzystając z usług przystani można liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanych pracowników.

Cumowanie

Na terenie przystani znajduje się miejsce cumowania statków Żeglugi Mazurskiej. W porcie jest 100 miejsc przy kei dla rezydentów oraz do 25 miejsc przy kejach gościnnych. Żeglarze mogą liczyć na prąd przy kei, wodę, wc, sanitariaty.

Pozostałe, inne porty znajdziesz tutaj: Porty jachtowe

Jak dojechać?