Galaktyczny Labirynt Mikołajki

Lasy, woda, żagle, ryby, kajaki, komary… słowem Mazury. A co gdyby tak trochę w tym wszystkim zamieszać? Otóż w Mikołajkach ufo rozbiło się w polu kukurydzy i na dobre zagościło nie tylko pośród mazurski jezior, ale również w krajobrazie turystycznym regionu. Zobacz inny świat, poznaj sympatycznych kosmitów Umi w mazurskim labiryncie.

Nieziemski labirynt wśród mazurski pól – skąd pomysł?

Galaktyczny Labirynt to miejsce, które naprzeciw wszystkim konwenansom poszło w zupełnie inną stronę. Skąd wziął się pomysł na tak nietypową atrakcję? Ciężko nie odnieść wrażenia, że pomysł nawiązuje do pojawiających się co jakiś czas informacji o napotkaniu niezidentyfikowanych obiektów latających na Mazurach.

Nietypowo zachowujący się obiekt odnotowano również w Mikołajkach, dokładnie 10 lipca 2016 roku. Jednak nie ma pewności, czy byli to faktycznie przybysze z odległych rubieży galaktyki, czy po prostu zjawisko naturalne.

Nie zmienia to jednak faktu, że UFO zawsze budziło zainteresowanie i może być to niesłychanie ciekawa atrakcja dla zwiedzających. Tak jest właśnie w przypadku Galaktycznego Labiryntu.

Galaktyczny Labirynt – Mikołajki – Opis miejsca

Labirynt to jedyne taki obiekt w okolicy. To miejsce, gdzie dzięki efektom przyszłości, rzeczywistość miesza się z wirtualnym światem. W jaki sposób? Odwiedzający poruszają się na świeżym powietrzu po ogromnym labiryncie, a za pomocą kamery swojego telefonu i rzeczywistości rozszerzonej mogą korzystać z gry terenowej, podczas której poznają przesympatycznych przybyszów z odległych kosmicznych krain – kosmitów Umi.

Odwiedzający uczestniczą w długim spacerze. Taka forma rozrywki to przygoda dla dzieci i rodziców, łącząca ze sobą sport, gry komputerowe, łamigłówki, czy po prostu świetną zabawę.

Twórcy za cel postawili sobie propagowanie rozrywki na świeżym powietrzu, a w dodatku w polu kukurydzy. I udaje im się to znakomicie.

Odwiedziny w miejscu, gdzie zadomowili się kosmici Umi to zabawa dla każdego.

Twórcy piszą o labiryncie piszą tak:

„Wysialiśmy około pół miliona nasion kukurydzy oraz wyznaczyliśmy kilkaset punktów geodezyjnych, aby stworzyć ogromny labirynt o powierzchni 3 ha z plątaniną korytarzy o łącznej długości wszystkich ścieżek osiągających 2 km. Ale to nie wszystko! W tym labiryncie dzieją się rzeczy niezwykłe. Magiczne postacie zostały uwięzione przez Czarnoksiężnika z Północy, który chce zniszczyć nam wakacje”

Warto? Pewnie że warto!

Gdzie znajduje się Galaktyczny Labirynt?

Miejscowość położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim w gminie Mikołajki w kolonii Mikołajek.

Galaktyczny Labirynt znajduje się w Kolonii Mikołajki 8. Tuż przy drodze numer 16.

Cennik i godziny otwarcia

Obiekt otwarty jest jedynie w sezonie letnim. Sezon 2024 rozpoczyna się 1 lipca. Sam labirynt można odwiedzić w godzinach 9:00-21:00.

Istnieje możliwość odwiedzin grupami, jednak ustalane są one indywidualnie.

Cennik biletów sezonu 2023:

  • Normalny (dorośli): 36 zł
  • Ulgowy (studencie, emeryci, dzieci poniżej 18 lat): 34 zł
  • Grupowe: min. 20 osób: 29 zł za osobę
  • Rodzinne:
    • 2+1: 99 zł
    • 2+2: 129 zł oraz 25 zł za każde kolejne dziecko, dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny
Źródło grafiki: galaktycznylabirynt.pl
WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz