Zoo Safari Okrągłe na Mazurach

Safari w afrykańskim stylu na Mazurach? Jak najbardziej! Wybierz się w podróż na spotkanie ze zwierzętami w miejscowości Okrągłe nieopodal Giżycka. To świetna okazja na poznanie wielu gatunków zwierząt, które żyją w naturalnych warunkach.

Wyjątkowe Zwierzęta w Zoo Safari

Zoo Safari Okrągłe daleko do tradycyjnych ogrodów zoologicznych. Zwierzęta tu poruszają się wolno na ogromnym terenie. Zwiedzanie odbywa się samochodami terenowymi, a przejażdżki trwają około godziny. Podczas wycieczki możesz stanąć oko w oko z wieloma egzotycznymi zwierzętami.

Wśród mieszkańców zoo znajdują się jelenie europejskie, daniele, jelenie axix, koń wielkopolski, koniki polskie, koniki Przewalskiego, kucyki, osiołki nubijskie, owce domowe, owce wrzosówki, kozy domowe, lamy glama, krowy rasy highland cattle, krowy rasy hereford, paw, bażanty złociste, króliki, kury, a nawet stado dzików.

fot. skimazury.pl

Mazurskie zoo safari – przebieg

Wycieczka po terenie Zoo Safari Okrągłe trwa około 60 minut i odbywa się na przyczepie za ciągnikiem lub samochodem. Podczas safari możesz podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku, obserwując ich codzienne zachowania i zwyczaje. Przewodnik dostarcza fascynujących informacji na temat każdego gatunku, dzieląc się ciekawostkami i przydatnymi faktami.

Atrakcje dla Dzieci i Rodzin

Zoo Safari Okrągłe to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Oprócz fascynującego safari, przygotowano wiele atrakcji, które zapewnią niezapomniane doświadczenia najmłodszym. Na terenie zoo stworzono plac zabaw, w którym znajduje się dmuchany zamek i inne atrakcje.

Na zakończenie zwiedzania dzieci mogą wziąć udział w quizach i zabawach związanych ze zwierzętami, rozwijając jednocześnie swoją wiedzę o świecie zwierząt.

Istnieje również możliwość przejażdżki na kucyku, nauki jazdy konnej.

Mazurskie zoo safari – fot. skimazury.pl

Cennik i Godziny Otwarcia

Cena biletu na safari w Zoo Safari Okrągłe wynosi 40 złotych od osoby, a dla dzieci do 5 roku życia – 30 złotych. Safari odbywa się przy udziale minimum 4-5 osób. Płatności za bilety można dokonać tylko gotówką.

Zoo Safari Okrągłe jest czynne codziennie przez cały rok.

Aby zwiedzić mazurskie zoo konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Warto pamiętać, że na terenie safari nie wolno wyprowadzać zwierząt domowych, ponieważ mogą one zakłócać spokój i bezpieczeństwo zwierząt zamieszkujących teren.

Na terenie zoo organizowane są imprezy okolicznościowe i uroczystości rodzinne.

Krowy highland cattle – fot. skimazury.pl

Mazurskie Zoo Safari zimą

Obiekt czynny jest przez cały rok. Zimą zwiedzający mogą wybrać się na wyjazd do jeleni oraz zobaczyć daniele. Dodatkowo w tym okresie odbywają się wizyty w stajni.

Okręgłe Resort Ski

Gdy pozwalają na to warunki, w ośrodku tworzony jest stok narciarski. Resort oferuje wyciąg taśmowy oraz orczykowy. Do dyspozycji gości są dwie trasy. Obie tasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane.

Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia sprzętu oraz serwis narciarski. Nauki jazdy po wcześniejszym umówieniu można uczyć się pod okiem doświadczonych instruktorów.

Dodatkowo organizowane są zjazdy tubingowe.

fot. skimazury.pl – mazurskie zoo safari

Zoo Safari na Mazurach

Mazurskie zoo safari to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. W porównaniu do tradycyjnych ogrodów zoologicznych, uczy dzieci miłości i empatii do zwierząt, pokazując je w naturalnym środowisku. W ciągu 60 minut zwiedzania, goście poznają nowe gatunki zwierząt, ich zwyczaje i ciekawostki.

konik polski – fot. skimazury.pl
koń zimnokrwisty – fot. skimazury.pl
mazurskie zoo safari – fot. skimazury.pl
odwiedziny zwierząt w Zoo Safari Okrągłe – fot. skimazury.pl
Wizyta u jeleni – fot. skimazury.pl
Ośrodek w sezonie letnim
fot. skimazury.pl – mazurskie zoo safari
WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz