Imprezowy rozkład jazdy 15-21 sierpnia 2022

W tym tygodniu dużo dobrego dla miłośników aktywnego wypoczynku. Mazurskie miasta przygotowały nietypowe imprezy biegowe, w których zmierzyć mogą się najdziksi zawodnicy. Swoje miejsce znajdą również entuzjaści kultury ludowej. Oto 10 najciekawszych wydarzeń tego tygodnia.

Olsztynek, 15 sierpnia – Regionalne Święto Ziół

Tego dnia stragany w Olsztynku wypełnią się ziołami, kwiatami i zbożem. Warto zauważyć, że to wyjątkowa okazja na spotkanie z zielarzami, którzy skomponują własne mieszanki w odpowiedzi na najpopularniejsze dolegliwości. W godzinach 10:00 – 18:00 dostępne będą także stanowiska z rzemiosłem i regionalnymi przysmakami. Wstęp wolny.

Wydminy, 15 sierpnia – Jarmark Twórców Ludowych

Na kolejne wydarzenie nawiązujące do ludowych tradycji zapraszamy do Wydmin. Na Jarmarku Twórców Ludowych znajdziesz stoiska z regionalnym rękodziełem oraz mazurskie potrawy. Liczne atrakcje zaplanowano również na scenie, gwiazdą wieczoru będzie zespół Klezmer. Wejście bezpłatne.

Sztynort, 16-18 sierpnia – Sztynort Szanty Festiwal

Żeglarskich pieśni posłuchasz w Sztynorcie podczas trzydniowego wydarzenia Sztynort Szanty Festiwal. W porcie Nowy Sztynort zagoszczą największe gwiazdy polskiej muzyki szantowej takie jak Mechanicy Shanty, Zejman i Garkumpel, Szantaż, Atlandyda, Mietek Folk oraz Grzekorz Polakowski. Wstęp wolny.

Giżycko, 18-20 sierpnia – Regaty Puchar Niegocina w klasie 420

Już w najbliższy weekend na jeziorze Niegocin po raz kolejny zmierzą się ze sobą najmłodsi żeglarze na jachtach klasy Optymist. Start 18 sierpnia w porcie Ekomarina.

Mrągowo, 19 sierpnia – Festiwal Kultury Kresowej

Jeden z największych polskich festiwali Kultury Kresowej, jak co roku w Mrągowskim Amfiteatrze. Liczne występy pozwolą zapoznać się z historią i tradycjami Polaków mieszkających na byłych Kresach. Na scenie wystąpią zespoły ludowe, chóry, a także wokaliści z Litwy, Białorusi, Czech, Łotwy i Ukrainy. Wstęp biletowany.

Ełk, 19 sierpnia – Mazurskie Kino Samochodowe

Przenieś się do czasów młodości i wybierz się na Mazurskie Kino Samochodowe w Ełku. Na ekranie film akcji Zabójczy koktajl, opowiadający o płatnej zabójczyni, która postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość. W roli głównej Karen Gillan. Wstęp wolny.

Węgorzewo, 20-27 sierpnia – III Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski

Węgorzewo ponownie przywita artystów z całej Polski na corocznym Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim. Przez 7 dni na placu przy Ekomarinie powstawać będą drewniane rzeźby użytkowe, które po zakończeniu imprezy na stałe zamieszkają w Węgorzewskiej przestrzeni miejskiej. Wydarzenie umilą liczne koncerty, usłyszymy między innymi Blues Project, Kasię Popowską i Loz Wegaz. Plener połączono z festiwalem kulinarnym FiTFood Mazurska Ryba Pływa. Wstęp wolny.

Ełk, 20 sierpnia – Hunt Run Ełk

Bezsprzecznie jest to bieg przede wszystkim dla najwytrwalszych zawodników. Błoto, woda przeszkody, walka z siłami natury. To wszystko przygotowano w Ełku na Hunt Run Ełk 2022. 6 różnych tras, miasteczko dla kibiców i impreza muzyczna pod chmurką.

Orzysz, 20 sieprnia – X Bieg Tygrysa

Kolejne ekstremalne wydarzanie biegowe czeka na Ciebie w Orzyszu. To niezwykłe sportowe wyzwanie ma swoje militarne korzenie. Mając to na uwadze z trzech kategorii, najbardziej kultową klasą jest „duża beczka”, czyli bieg w wojskowych butach i dodatkowym obciążeniu. Niezależnie od wybranej kategorii na trasie przygotowano liczne przeszkody, z którymi zmierzyć musi się każdy zawodnik.

Ryn, 21 sierpnia – Ryński Festiwal Kulinarny

Gotowanie w plenerze z Olą Juszewicz, zwyciężczyni programu MasterChef oraz autorką książki „Po pierwsze tradycja”, jarmark kulinarny, wspólne pieczenie sękacza, degustacje, a także liczne gry, konkursy i warsztaty plastyczne. Ze względu na przygotowane atrakcje dla dzieci, jest to wydarzenie dla całej rodziny. Dla dzieci przygotowano również dmuchańce, wystawę maskotek w kształcie ryb mazurskich oraz zawody jeździeckie Hobby Horse.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz