Mazurolandia

Szukasz miejsca, które w pełni spełni oczekiwania Twoich dzieci? Mazurolandia, czyli mazurski park atrakcji to doskonała przestrzeń dla najmłodszych wycieczkowiczów. Park miniatur Warmii i Mazur, trampolina, kolejka elektryczna, basen z piłeczkami, dmuchane zjeżdżalnie, eurobungee i wiele innych atrakcji, które można odkryć w Mazurolandii.

Park Miniatur Warmii i Mazur

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur. Znajdują się w nim miniatury najciekawszych i najbardziej cenionych zabytków w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Większość znajdujących się tam obiektów przedstawionych jest w skali 1:25. Do miniaturowych zabytków, które możesz tam zobaczyć należy zaliczy przede wszystkim:

 • Zamek w Nidzicy,
 • Wilczy Szaniec,
 • Bazylikę w Świętej Lipce,
 • Pałac w Sztynorcie,
 • Pałac w Drogoszach,
 • Zamek w Lidzbarku Warmińskim,
 • Zamek w Malborku z podzamczem (obiekt ma aż 70 metrów kwadratowych),
 • Makietę zamachu na Adolfa Hitlera,
 • Twierdzę Boyen w Giżycku,
 • Piramidę w Rapie,
 • Śluzę na Kanale Mazurskim w Leśniewie Górnym,
 • Wysoką Bramę w Olsztynie,
 • Wieżę Bismarcka w Mrągowie,
 • Cerkiew w Wojnowie i kościoły w Jerutkach, Spychowie oraz Radziejach Skorkwitach,
 • Miniaturę rakiety V1 (niemiecki pocisk z okresu II wojny światowej),
 • Wiadukty kolejowe w Stańczykach,

i wiele innych ciekawych miniatur, które przedstawiają dziedzictwo, kulturę oraz spory fragment historii regionu warmińsko mazurskiego.

Na terenie parku znajdują się także XIX-wieczne chaty, które tworzą skansen ludowy. Warto również obejrzeć oryginalne, archiwalne zdjęcia Królewca, czyli dawnej stolicy Prus Wschodnich.

Warto przeczytać: Zwalony Most w Kruklankach

Park Militariów

Setki eksponatów w postaci broni, mundurów, dział oraz innych przedmiotów niezbędnych do życia z okresu II Wojny Światowej – tak w skrócie można opisać Park Militariów zlokalizowany na terenie parku rozrywki „Mazurolandia”.

Oczywiście bez dwóch zdań, wśród odwiedzających to miejsce, największy zachwyt wzbudza makieta Wilczego Szańca o wielkości 30 metrów kwadratowych. Miniatura baraku została zaprojektowana i wykonana na podstawie oryginalnych planów miejsca, w którym doszło do zgładzenia Adolfa Hitlera. Dużym powodzeniem wśród pasjonatów historii cieszy się też model latającej bomy V1.

Można poznać okres średniowiecza

Biorą pod uwagę, że na dzieci w tej okolicy czeka mnóstwo atrakcji, warto przyjechać do Mazurolandii np. w ramach wycieczki szkolnej (dla grup zorganizowanych Mazurolandia przygotowała specjalne rabaty). W Mazurolandii oprócz błogich zabaw można na własne oczy zobaczyć wiele eksponatów historycznych i poznać kulturę regionu. Ciekawa lekcja historii w plenerze gwarantowana. Oprócz wspomnianych wyżej eksponatów, na obszarze Parku Militariów będziesz miał okazję zobaczyć m.in. pochodzące z okresu II Wojny Światowej lekarstwa, kremy Nivea, tabletki firmy Bayer, cygara, czasopisma, pasty i proszki do zębów, pudry, gry planszowe i karciane, mapy niemieckie, aparaty fotograficzne, zestawy radiowe, odznaczenia, perfumy, maszynki do golenia i wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

To może Cię zaciekawić: Spacer z alpakami na Mazurach

Grodzisko rycerskie

Mazurolandia – mazurski park atrakcji to także możliwość sprawdzenia się w roli średniowiecznego rycerza.

Otóż park zabaw to także słynne grodzisko rycerskie. Każdy ze zwiedzających może skorzystać ze strzelnicy rycerskiej – tylko nielicznym udaje się perfekcyjnie ustrzelić cel z łuku lub kuszy. Goście odwiedzający to miejsce mogą także przymierzyć zbroję rycerską, kolczugi, tarczę oraz podnieść ważący ponad 25 kg „miecz Podbipięty”.

Odwiedzając grodzisko rycerskie, warto udać się na wieżę widokową grodziska, z której można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.

Strefa zabawy i rozrywki

Zdecydowanie to miejsce najbardziej pokochają najmłodsi wycieczkowicze.

Huśtawki, magiczna ściana, basen z piłkami lub gąbkami, zjeżdżalnie, domki, tenis stołowy, przejażdżka w kolejce elektrycznej, mega szachy oraz inne atrakcje dostosowane specjalnie dla dzieci sprawią, że w tym otoczeniu zabawa na urządzeniu mobilnym staje się bardzo nudna.

Dzięki wcześniejszej rezerwacji, „Mazurolandia” organizuje urodziny.

Ciekawy temat: Gdzie kamperem z dziećmi? (Polska)

Mazurolandia – dlaczego jeszcze warto odwiedzić to miejsce?

Wymienione wyżej obszary usytuowane na terenie Mazurolandii to nie wszystko. Niezwykle ciekawą i pełną tajemnic zabawą są 4 pokoje zagadek:

 • Sala tortur Zygfryda de Löwe
 • Kryjówka malarza
 • Nawiedzony bunkier
 • Tajna misja OCALIĆ MIASTO

Pokoje zagadek to coś w rodzaju popularnych escape roomów. Drużyna składająca się z 2-6 osób musi w ciągu 60 minut wydostać się z pokoju. Jednak aby znaleźć klucz do wyjścia, najpierw jest zobowiązana do rozwiązania wielu zagadek.

Mazurolandia to także zajęcia z gliny w pracowni Ceramiczno -Garncarńskiej, Polana Legend i Baśni oraz dostępna na przełomie listopada i stycznia Wioska Świętego Mikołaja.

Lokalizacja – Mazurolandia

Mazurski park atrakcji znajduje się w miejscowości Parcz przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo, 900 m. od Wilczego Szańca

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz