Jarmarki Wielkanocne na Mazurach 2023

Jarmarki z okazji Świąt Wielkiej Nocy są już tradycją w wielu polskich miastach. Klimat niewielu z nich zbliżony jest jednak do mazurskich kiermaszów. W końcu kultura folkloru jest tu głęboko zakorzeniona. W ludowej kulturze Mazur nie brakowało rękodzieła, które zostało z nami do dzisiaj. I właśnie w okresie poprzedzającym Wielkanoc, możemy podziwiać kolorowe prace lokalnych twórców. Stoiska zapełniają się przepięknie malowanymi wydmuszkami, starannie układanymi palmami, słodkimi barankami i wszystkim, co kojarzy nam się z tym świętem. Oto lista zbliżających się jarmarków Wielkanocnych na Mazurach.

Kętrzyn – Jarmark Wielkanocny – 1-2 kwietnia 2023

Źródło plakatu: kck.ketrzyn.pl/

Na dwudniowe, barwne wydarzenie wybrać możesz się do Kętrzyna. 1 i 2 kwietnia w godzinach 10:00-16:00 na Placu Piłsudskiego czekać będą regionalne produkty spożywcze. Kupisz tu wędliny, baby wielkanocne, mazurki i wiele innych słodkości. Oczywiście wśród wystawców znajdziesz także rękodzielników tworzących przeróżne ozdoby świąteczne.

Mrągowo – Jarmark Wielkanocny – 1 kwietnia 2023

Źródło plakatu: it.mragowo.pl

Pierwszą sobotę kwietnia warto spędzić w Mrągowie, przy Centrum Kultury. W godzinach 11:00-16:00 obędzie się Jarmark Wielkanocny, czyli różnorodność kultur w Mrągowie. Zgodnie z nazwą, plenerowa impreza łączy w sobie przedstawicieli różnych kultur, takich jak mazurska, kurpiowska czy ukraińska. A to wszystko, by wspólnie cieszyć się Świętem Wielkiej Nocy.

Węgorzewo – 44. Święto Wiosny – 1 kwietnia 2023

Źródło plakatu: muzeum-wegorzewo.pl/

Węgorzewo już po raz 44 wita wiosnę podczas Święta Wiosny. Ta wyjątkowa impreza folklorystyczna to nie tylko kiermasz, ale również warsztaty malowania jajek oraz wykonywania tradycyjnej palmy. A to wszystko w równie ciekawym miejscu – w parku etnograficznym przy Muzeum Kultury Ludowej. Kiermasz rozpoczyna się od godziny 10:00

Budry – Kiermasz Wielkanocny 2023 w Młynie Kulturalnym – 2 kwietnia 2023

Źródło plakatu: gokbudry.pl

O ręcznie tworzone pisanki wzbogacisz się także w Budrach. W niedawno odrestaurowanym Młynie spotkają się lokalni wystawcy. Kupisz tu rękodzieło wielkanocne oraz spożywcze produkty regionalne. To także świetna okazja do zwiedzenia Młyna. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 9:30-13:30.

Gołdap – Kiermasz Wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką” – 2 kwietnia 2023

Źródło plakatu: dkgoldap.pl

Czy „Jajko z rzeżuszką” nie mówi wszystkiego o gołdapskim wydarzeniu? 2 kwietnia w godzinach 11:00-15:00 Park Miejski wypełni się stoiskami z ozdobami świątecznymi i rękodziełem. Zakupy umilą występu wokalne. Przewidziano atrakcje dla dzieci.

Olecko – VIII Jarmark Wielkanocny – 2 kwietnia 2023

Źródło plakatu: um.olecko.pl

W stolicy Mazur Garbatych również spotkasz wielkanocnego zajączka. Jarmark w Olecku zaplanowany jest na 2 kwietnia w godzinach 11:00-15:00 na Placu Wolności. Znajdziesz tu miody, wędliny, sery, pieczywo, ciasta, wyroby rękodzielnicze i ozdoby wielkanocne wykonane w wielu technikach.

Szczytno – II Jarmark Wielkanocny – 2 kwietnia 2023

Żródło plakatu: miastoszczytno.pl

Na jarmarcznych stoiskach w Szczytnie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pisanki, stroiki, tradycyjne palmy, ozdoby szydełkowe i wiele więcej! Organizatorzy przewidzieli także warsztaty plastyczne, puzzle z zającem, świąteczną grę terenową, quiz wielkanocny drzewko wielkanocne i spotkanie z zającem wielkanocnym dla najmłodszych. Kiermasz odbędzie się na dziedzińcu ratusza w godzinach 12:00-18:00

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz