Papugarnia – Wilkasy

„Papugarnia Mazury” zlokalizowana w Wilkasach, nieopodal Giżycka to raj dla miłośników jednych z najmądrzejszych i najbardziej oswojonych zwierząt na świecie, czyli papug. W „Papugarni Mazury” w Wilkasach będziesz mógł zobaczyć ponad 70 papug, które są przedstawicielami 25 rożnych gatunków.

Warto dodać, że w pełni oswojone papugi to nie wszystko. Otóż do pomieszczenia, w którym znajdują się popularni na całym świecie „naśladowcy”, przylega Mini Zoo, gdzie żyją przyjazne dla dzieci m.in. świnki morskie, indyki, króliki różnych gatunków, czy kaczki ozdobne.

„Papugarnia Mazury” – zabawy i atrakcje

Papugi to ciekawskie, ale i obraźliwe stworzenia, dlatego należy traktować je z wyczuciem. Jeśli będziemy nastawieni do nich przyjaźnie, w ośrodku „Papugarnia Mazury” będziesz mógł nie tylko spotkać się z nimi z bliska, ale również karmić je, pogłaskać oraz zrobić zdjęcie.

Bo w rzeczywistości papugi są w pełni oswojone i pomimo przygotowanego przez opiekunów jedzenia, chętnie przylatują do gości. Gdy tylko na zewnątrz panuje piękna pogoda, papugi spacerują i kąpią się na zewnętrznej kaskadzie o powierzchni 200 metrów kwadratowych.

Zdejmij wszelkie błyskotki z szyi, uszów i palców

Warto wiedzieć, że papuga to zwierzę które z pełnym zaciekawieniem obserwuje u ludzi wszelkie wystające detale i elementy. Dlatego przed wejściem na teren ośrodka, wszystkich odwiedzających gości prosimy o zdjęcie pierścionków, obrączek, kolczyków, łańcuszków i innej biżuterii znajdującej się na głowie, szyi, dłoniach, czy uszach. „Papugarnia Mazury” w tej kwestii nie ponosi odpowiedzialności.

„Papugarnia Mazury” bawiąc również uczy

Kontakt z niezwykle charakterystycznymi i lubianymi ptakami, to nie wszystko. „Papugarnia Mazury” daje także możliwość poszerzenia wiedzy na temat tych zwierząt. Podczas zwiedzania, opiekunowie chętnie opowiadają o pochodzeniu, zwyczajach, szczególnych cechach i potrzebach konkretnego gatunku papugi.

„Papugarnia Mazury” – jakie papugi możesz zobaczyć?

Poniżej wymieniliśmy kilka gatunków papug, które mieszkają w Wilkasach.

Lorysa Tęczowa

Lorysa pochodzi m.in. z Australii i wysp zlokalizowanych na południowych krańcach Azji. Jest to średni ptak, który zazwyczaj mierzy około 30 cm. Będąc w Wilkasach rozpoznasz ją przede wszystkim po tym, że jest bardzo ruchliwa i uwielbia kąpiele oraz zabawy. Ponadto szybko powtarza zasłyszane dźwięki i słowa. Zieleń, fiolet, czerwień i pomarańcz to dominujące barwy jej upierzenia.

Ara Ararauna

To jedna z największych papug na świecie (około 85 cm). Uwielbia być w centrum zainteresowania i ma nietuzinkowe predyspozycje do nauki sztuczek. Swoje zadowolenie lub jego brak chętnie wyraża za pomocą swojej mimiki. Uwielbia spędzać czas ze swoim opiekunem, z którym potrafi nawiązać bardzo silną więź. Ara Ararauna zagrożona jest wyginięciem, dlatego możliwość spotkania jej w Wilkasach (ulica olsztyńska 19c) jest na pewno wielkim przeżyciem dla miłośników i obrońców zwierząt. Omawiana papuga głównie pochodzi z krajów Ameryki Południowej (Brazylia, Wenezuela, Paragwaj, Kolumbia etc.). Barwy jej upierzenia są w stosunku do siebie bardzo kontrastowe: błękitny grzbiet, żółte podbrzusze, jasnozielone pióra na głowie i typowy dla tego gatunku prążkowany rysunek z czarnych piór na białej skórze nad dziobem.

Barwinka Czarnogłowa

W przeciwieństwie do poprzedniczki, Barwinka Czarnogłowa jest bardzo małym ptakiem, mierzącym przeciętnie około 23 cm. Niewielkie rozmiary nie przeszkadzają barwinkom dożyć sowitego jak na ptaki wieku. Otóż osobniki tego gatunku przeciętnie dożywają 25 lat (ale zdarza się, że osiągają nawet 40 lat). Mimo, że czasami potrafią dziobać w rękę i boleśnie podrapać, są to papugi, które bardzo lubią towarzystwo i wiecznie szukają zabawy. Do charakterystycznych kolorów jej ubarwienia należy zaliczyć: czarne pióra na czubku głowy, biały brzuch i zielone skrzydła

Lora Wielka

To gatunek papugi bardzo łatwy do oswojenia. Wyróżnia ją szczególna inteligencja i zdolności naśladowcze. Pochodzi m.in z Indonezji i Nowej Gwinei. Jest to średniej wielkości ptak (około 40 cm). Natomiast wyróżnia go bardzo krótki ogon. Samce zazwyczaj są w przeważającej części ubarwione na zielono, zaś u samic w zależności od podgatunku dominującymi kolorami są: ciemnoczerwony, chabrowy i fioletowy.

W domu papug jakim jest „Papugarnia Mazury” dużą popularnością wśród gości cieszą się również: Aleksandretta Większa, Konura Patagońska i Konura Słoneczna.

Mini Zoo na Mazurach

Tak jak już wspominaliśmy papugarnia to nie koniec atrakcji dla dzieci, ponieważ w przylegającym do niej budynku znajduje się Mini Zoo. Spotkasz tam sporo gatunków zwierząt, którym można przyjrzeć się z bliska, nakarmić z ręki i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zwierzęta mieszkające w Mini Zoo:

  • Gęsi
  • Wiewiórki
  • Kaczki ozdobne
  • Piesek nowofundland chucky
  • Kurki ozdobne (wiele odmian)
  • Świnki morskie
  • Gołębie ozdobne
  • Króliki
  • Indyki

Papugarnia w Wilkasach – lokalizacja.

„Papugarnia Mazury” znajduje się 5 km od Giżycka w miejscowości Wilkasy. Ulica – olsztyńska 19c.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz