Jarmarki bożonarodzeniowe na Mazurach 2022

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a mazurskie miasteczka powoli wypełniają się dekoracjami. Na sklepowych wystawach pojawiają się lampki, ozdobione drzewka oraz oczywiście święty mikołaj! Na mazurskiej mapie mikołaja możesz wypatrywać przez cały miesiąc. Bożonarodzeniowe jarmarki to idealna okazja do nabycia ręcznie tworzonych upominków dla najbliższych. Znajdziesz tam lokalne przysmaki, rękodzieło, domowe przetwory, naturalne ozdoby i wiele więcej. Z tej okazji przygotowaliśmy listę nadchodzących wydarzeń. Jarmarki bożonarodzeniowe na Mazurach 2022.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczytnie 2022

10 grudnia w godzinach 10-18 teren zamku krzyżackiego i dziedzińca ratusza zamienią się w Świąteczną krainę. Różnorodność sprzedawanych artykułów zapowiada się zdumiewająco. Kupisz tu regionalne potrawy, wyroby piekarnicze, wędliny, ceramikę, ręcznie tworzoną biżuterię i mnóstwo innych upominkowych inspiracji. Przygotowano także bogaty program artystyczny z występami na żywo. Dla najmłodszych zaplanowano biuro świętego mikołaja z pracownią elfów, karuzelę wenecką, Świąteczny pokaz laserów oraz liczne gry i zabawy. Na scenie oprócz lokalnych artystów wystąpi Mateusz Ziółko.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynie 2022

Tradycyjnie, na targowisku miejskim w Rynie będzie można poczuć magię Świąt. 10 grudnia od godziny 10:00 ruszy kiermasz. Na targowisku kupisz rękodzielnicze wyroby, Świąteczne smakołyki, prezenty i ozdoby.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Jezioranach 2022

10 grudnia stragany wypełnią się Świątecznymi upominkami także w Jezioranach. W godzinach 14-20 na rynku w Jezioranach będziesz mieć okazję do przygotowania się na nadchodzące święta. Na miejscu kupisz rozgrzewające napoje, Bożonarodzeniowe przysmaki, ręcznie tworzone ozdoby i prezenty. Kiermasz w Jezioranach to także świetna okazja do wspólnego kolędowania oraz obejrzenia występów artystycznych.

Kraina Świętego Mikołaja w Wilkasach 2022

Dzień później, 11 grudnia 2022 roku na spotkanie z mikołajem warto wybrać się do Wilkas. W parku wodnym w Wilkasach przygotowano moc atrakcji. Sercem wydarzenia będzie oczywiście kiermasz, na którym znajdziesz stoiska z rękodziełem. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia choinkowych ozdób oraz kartek Świątecznych. Do domu wrócą także ze zdjęciem ze świętym mikołajem. W programie przygotowano także malowanie twarzy, mikołajową kawiarnię z rozgrzewającą herbatą oraz Bożonarodzeniowe animacje.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Węgorzewie 2022

Jeśli chodzi o Jarmarki Bożonarodzeniowe na Mazurach 2022 nie możemy zapomnieć o Węgorzewie. Poczujesz tu wyczekiwaną magię Świąt Bożego Narodzenia podczas aż dwóch dni kiermaszu! Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na kiermasz rękodzieła oraz produktów lokalnych w dniach 17-18 grudnia, w godzinach 10-15. Na Świątecznych kramach kupisz ceramikę, biżuterię, ozdoby choinkowe, stroiki i inne dekoracje. Nie zabraknie także lokalnych wyrobów gastronomicznych. Posmakujesz tu ciast, domowych przetworów i wielu innych. W czasie wydarzenia odbędą się warsztaty malowania bombek szklanych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Giżycku 2022

Świętego mikołaja szukać możesz również w Giżycku. Kiermasz rozpocznie się 18 grudnia o 09:00 i potrwa do godziny 14:00. Dla odwiedzających będzie to okazja do nabycia tradycyjnych wyrobów, rękodzieła oraz przysmaków, takich jak miody, wędliny i pieczywo. Oprócz Świątecznych rozmaitości zaplanowano występy lokalnych grup artystycznych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Olecku

18 grudnia również Olecko zaprasza na jarmark. Od godziny 12 na Placu Wolności w Olecku pojawią się stragany z wyjątkowymi ozdobami oraz pomysłami na upominki dla najbliższych. Na stoiskach znajdziesz także regionalne wypieki i słodycze.

WRÓĆ DO WPISÓW

Zostaw komentarz